Marmaris’te bir “SONSUZLUK” düşü

0
437

Gün geçmiyor ki Marmaris’te yeni bir yetenekle tanışmayalım, duygular bazan şiir oluyor, bazan resim, bazan bir oyunda gizleniyor, bazan da söz olup dile geliyor, enstrümanlarla büyülü tınılara dönüşüyor.

Sanatın bir çok alanında gelişen yetenekler çokça sevindiriyor bizi. Heleki genç yaşta tanıştığımız bu sanatçıların öykülerini kendi ağızlarından dinleyince sevinçlerine ortak oluyoruz. Eserlerini sizlerle paylaşıp, ölümsüzleştirmelerine bir nebze katkı sağlıyor olmak mutlu ediyor bizleri. Geçtiğimiz kış Marmaris’te annesine ait galeride çekmiş olduğu klip ile gündeme gelen Tanla’nın şarkılarını dinledikçe çok beğendik. “Sonsuzluk” adını verdiği albüm 3 şarkıdan oluşuyor. Albümünde yer alan söz ve müziği kendisine ait olan “Gece Uçurtması” adlı şarkıya çektiği klibin yönetmenliğini Asatilla Ziyakhodjaev yaptı. Klipte ekranlardan tanıdığımız dizi oyuncusu Derya Taşbaşı rol aldı. Ayrılan iki sevgiliyi canlandırdıkları klipte Tanla gitarı ile eşlik etti. Şimdilik 3 parçadan oluşan “Sonsuzluk” albümünü  İtunes, Spotify, Turkcell Müzik, Deezer gibi popüler müzik platformlarından dinleyebilir,  Tanla Söylemez’i sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

 

Şarkıları dışında yazarlık ve yönetmenlik yapan Tanla Söylemez Hakkında

20 Eylül 1986 Ankara doğumlu olan şarkıcı aslen Marmarislidir. Ressam olan annesi tarafından küçük yaştan itibaren sanata yönlendirilimiş ve üniversite yaşamına kadar olan süreçte, resim, müzik ve tiyatro alanında bir çok sanatçıdan eğitim almıştır. Lise yıllarında müziğe olan ilgisi, kendi şarkılarını yazma isteğine dönüşmüş, bunla beraber edebiyat konusunda da kendini geliştirip, şiir, öykü ve tiyatro metni de yazmaya başlamıştır. Bir sene resim, iki sene tekstil ürünleri ve tasarımı okuduktan sonra, Bahçeşehir Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Görsel İletişim Tasarım Bölümünden mezun olmuştur. Üniversite yaşamı boyunca kaldığı İstanbul’da, bir çok grupta yer almış ve Beyoğlu’nun gözde mekanlarında sahne almıştır. Bu süre içinde Pera Güzel Sanatlarda müzik eğitimini devam ettirmiş ve kendi besteleri üzerindeki çalışmalarına hız vermiştir. Fotoğraf ve sinema alanında da bir çok projede yer almış, çeşitli kliplerin yönetmenliğini, görüntü yönetmenliğini ve bir takım post-prodüksiyon işlerini yapmıştır. Sanatçı, 2014 yılının ekim ayında, prodüktör-aranjör Sertaç Güler ile, SG Production Audio Studio’da ilk solo albümü üzerine çalışmaya başlamıştır. Tanla, müzik eğitimine hala devam etmektedir.

“Hayattaki her şeyin bir nedeni vardır. Diyebilir miyiz? Bunu belki bilemeyiz, ama, çağlar öncesinden bize kalanları devam ettirmek ve bizden sonra yaşayacak olan insanlara bir şeyler aktarma görevi de, sanırım bize düşüyor. Çocukluğumdan beri her zaman, bir şeyler tasarlamaya ve üretmeye çalışırdım, bu dürtü beni sanata yönlendirdi. Yazdığım bir şarkıyı dinleyen herhangi biri, belki de benim duygularımın-düşüncelerimin içinde kendini bulacak, belki de o kişinin kaçış noktası olacağım, ya da; mutluluğuna ortak olacağım. Vivaldi eserleri gibi, beşyüz yıl sonra, benim şarkılarım hala dinleniyor olur mu bilmem, insanlara mutluluk ya da hüzün veriyor olabilir miyim bunu da bilmiyorum, ama en azından onun düşünü kuruyorum. Benim sesim, benim notalarım, benim duygularım-düşüncelerim her zaman var olacak.

Bu albümde, aşkın, en yalın ve saf halini bulacaksınız, duyguları henüz kirlenmemiş bir çocuk gibi. En ince ayrıntısına kadar düşünülmüş, tasarlanmış ve hepsinden önemlisi samimi duygularla yaratılmış bir albüm. İçinde biraz aşk, biraz felsefe, biraz Marmaris, biraz İstanbul var, düşünü kurduğumuz temiz ve özgür bir dünya… Hem eğlenebileceğiniz, hem yeni aşklara yelken açabileceğiniz, ya da; sizi bulunduğunuz kötü durumdan kurtarabilecek, eskiyle yeninin karışımı bir albüm. Güzellikler sizinle olsun, benim güzelliklerim de düşlerimde, şarkılarımda gizli.”

(Ajans DORA)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*