İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nda atölyelerin gerçekleştirildiği sınıflar açık havaya taşındı. Hem öğreten hem eğlendiren dersler asırlık çınar ağaçlarının altında yapılıyor.

Çocuklara bilimi sevdiren İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı, her ay düzenlediği eğitici atölyelerle hizmet vermeye devam ediyor. Parkta çocukları ve ailelerini güvenle ağırlamak için corona virüse karşı her türlü tedbir alınıyor. Düzenli aralıklarla corona virüse karşı dezenfekte edilen parkta hafta sonu gerçekleştirilen atölyeler de açık hava sınıfında yapılıyor. Her ay yeni bir içerikle öğrencileri buluşturan parkta, atölyeler her hafta sonu 10.00-11.00 ve 15.00-16.00 saatleri arasında düzenleniyor. Parkın Fen Bilgisi Öğretmeni Simay Eruysal, ailelerin çocuklarını güvenle Bilim ve Eğitim Parkı’na getirebileceklerini belirtti. Parkta her alanın düzenli aralıklarla dezenfekte edildiğini söyleyen Simay Eruysal “Daha önce Bilmiş Ev’de yaptığımız derslerimizi salgınla birlikte açık havada yapmaya başladık. Öğrencilerimizle birlikte hem doğayla iç içe ders işliyoruz, hem de sosyal mesafeyi daha rahat koruyabiliyoruz. Tüm ailelerimiz çocuklarını güvenle parkımıza getirebilir” dedi.

EKİM AYI PROGRAMI AÇIKLANDI

Bilim ve Eğitim Parkı’nın Ekim ayı atölye programı da açıkladı. Bu ay “Atomdan Moleküle”, “Zıplayan Tavşan”, “Bardakta Gökkuşağı”, “Mikroskopun Dünyası” gibi eğitici atölyeler çocukları bekliyor.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*