Marmaris,Bodrum ve Fethiye  Belediyeleri, Dağlıca’da PKK terör örgütü tarafından gerçekleşen hain saldırı sonucu hayatını kaybeden 21 şehit için  3 günlük yas ilan etti. Bayrakları yarıya indiren Belediyeler konuyla ilgili bir mesaj yayınladı.

“Ülkemizin her geçen gün artan bir endişe, karamsarlık ve üzüntü ile şahit olduğu hain saldırılar sonucunda kaybettiğimiz vatan evlatlarımızın acısını hiç kimse ve hiçbir şey asla dindiremeyecektir. Kaybettiğimiz yavrularımızın sayısı “1” de olsa onların anne-babalarının, eş ve çocuklarının yaşadıklarını hissetmemiz çok zor. Allah kimseye bu acıları vermesin.

Dün başlayıp bugün de devam ettiğini öğrendiğimiz Dağlıca’daki çatışmalarda, basınımızdan takip ettiğimiz kadarıyla anlaşılıyor ki, milletçe acımız gerçekten çok büyük. Göğsünü hainlere ve kalleşlere siper eden evlatlarımızın evlerine ateş düşerken bizim şu anda duyarsız, sessiz ve olan-bitenden uzakta kalmamız mümkün değil. Marmaris,Fethiye, Bodrum Belediyeleri olarak bugünden itibaren 3 günlük yas ilan ediyor, ilçemizdeki işletmelerin de yaşadığımız büyük acıya karşı gerekli duyarlılığı göstereceğine inanıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve sevenlerine büyük sabır diliyoruz. Milletimizin başı sağolsun! “

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*