Marmaris’te,  ”Engin Denizlerimizi Koruyalım.” sloganıyla deniz dibi temizliği yapan Marmaris Sualtı Gönüllüleri (MARSAG) grubu, ilkini Nisan ayında Marmaris merkezde  yaptıkları,  deniz dibi temizliği etkinliğini, bu kez de İçmeler Beldesi mahallesi kıyılarında yaptı.
Önceki gün (7 Mayıs 2017), Ahu Hetman Vakfı desteğiyle İçmeler Büyük İskele önündeki kıyı bandında, temizlik için dalan MARSAG grubundan 3 dalgıç; 10 bin metrekarelik alandan, 15 metre derinliğe kadar yapılan deniz dibi temizliğinde el arabası, çatı kaplama malzemeleri, plastik kablolar, metal ve plastik boru gibi inşaat malzemeleri, otomobil lastikleri ve 6 çuval pet ve cam şişe gibi atık malzemelerden yaklaşık 250 kilo,  katı çöp çıkardı.
MARSAG Sözcüsü Dalgıç Ali Osman Ernalbant
çalışma sonrası verdiği bilgide;  ”Toplumda farkındalık  yaratmak amacıyla icra ettiğimiz  deniz dibi temizlik çalışmamızda, İçmeler Deniz Taşıyıcıları Kooperatifi atık teknesi ile denizden, Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlügü ekipleri de karadan etkinliğe destek verdiler. éEngin Denizlerimizi Koruyalım” adlı  deniz dibi temizlik çalışmamızı,  önümüzdeki günlerde değişik yerlerde devam ettireceğiz.” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*