15 yaşındaki genç yazar İrem Sude Güleş, “Yarın Yanımda Olmayacaklar” isimli kitabı ile 17 Kasım Pazar günü saat 14.30’da Armutalan Serin Kültür Kitap Kafe’de imza gününde okurlarıyla buluşacak.  Büyük kalbiyle anlamlı proje gerçekleştiren genç yazar, kitaptan elde edilen geliri lösemili çocukların yararına İzmir Kan Ordusu Derneği’ne bağışlayacak.  

15 yaşındaki bir kız çocuğunun gözünden hayata dair ilginç tespitlerin de yer aldığı şiir kitabı okurlarıyla buluşuyor. Lösemiye dikkat çekmek, bu hastalık ile mücadele eden çocuklarımıza maddi ve manevi açıdan destek olmak amacıyla genç yazar İrem Sude Güleş bütün çocukların her zaman yüzlerinin gülmesini, mutlu ve sağlıklı olmasını istediği için ve bu konuda bir başlangıç yapmış olmak adına böyle bir proje başlattığını belirtti.

Küçücük yüreğinde biriktirdiği sevgi dolu duygularını kaleme almış ve bir kitap yazan İrem Sude Güleş, herkese örnek bir davranış sergiliyor. İmza gününde lösemi tedavisinde olumlu sonuç almış ancak tedavisi devam eden üç lösemili çocukta katılarak destek sağlayacak.

Babası hayatta iken babasız büyümüş bir çocuk olması rağmen en mutlu çocuk olarak yetiştirildiğine inanan İrem Sude Güleş, İstanbul’da imza günleri düzenleyerek maddi ve manevi olarak eksiklikler içinde büyüyen çocuklarında güzel şeyler yapabilecekleri inancına varmaları için kitabının gelirini kendine ve ailesine değil, belki de küçücük bir ışığı bile umut görebilecek insanlara bağışlamak ve onların hayatında yapabilirimin karşılığı olmayı en büyük amaç edindiğini söyledi.

Herkese bir umut ışığı olmak istediğini belirten İrem Sude Güleş,  “Her insan gibi hepimizin eksik kaldığı kendini eksik hissettiği, farklı hissettiği anlar olur. İşte böyle durumlarda insanlar bir araya gelerek sen ben derken bizi oluştururlar. Çevremizde, yaşadığımız toplumda bir olabilirsek eğer; eksiklerimize rağmen, bir hissedebilirsek acılarımızı ve mutluluklarımızı işte o zaman bizi biz yapan insani değerleri yaşamış sayılırız aslında. Ben de bu konuda bir olmak için var olanlardanım. Biz olmak için. Yaşınız cinsiyetiniz ne olursa olsun birinin derdine ortak olmak, yanında olmak, onun için küçük büyük demeden bir şeyler yapabilmek adım adım da olsa ilerletir bizi. İyilik yolunda ve dünyada en çok mutlu olmayı hak eden çocuklar yolunda siz de bir adım atmaya ne dersiniz?” şeklinde konuştu.

İrem Sude Güleş Kimdir?

12 Temmuz 2004 yılında Üsküdar’da doğdu. Eğitimci bir annenin kızı ve bir kız kardeşi var.

İlkokul, ortaokul ve lise 1.sınıfı İstanbul’da okudu.

2019 yazı sonunda Muğla’nın Marmaris ilçesine annesi ve kız kardeşi ile yerleşti ve burada yaşamaya başladı. Şuan Profesyonel İlgim Koleji’nde lise 2.sınıfta okumakta.

İrem Sude ilkokul 4.sınıftan bu yana yazılar yazıyor. Zorlu bir hayat mücadelesinde annesi ve kız kardeşi ile ayakta kalıp, başarabilmenin verdiği gücünü kalemine yansıtmıştır.

Küçücük dünyasında kendi dışındaki insanlar için de güzel şeyler yapabilme gibi kocaman hayalleri olan biri İrem Sude.

Okumaya ilk başladığı günden itibaren okuma aşkını hep içinde barındırması bir süre sonra onun bu okuma aşkını kalemine de yansıtarak yazma aşkına başlamasını sağladı.

Yazmak onun için bir hayat felsefesi artık. Ortalama 5 yıldan buna yana yazıyor. Şimdi yazdıklarını başkalarının da okuması gerektiğine inanıyor.

Yazmak onun için bir hayat felsefesi artık

Kitabındaki yazısından minik bir kesit

MUTLULUK İÇİN

Hayat ağacının dallarında yeşeriyor yapraklarımız. Açıyor çiçeklerimi, sabahın ilk ışıklarında güneşi selamlıyor .Bizler rüzgarın getirdikleriyle götürdükleri arasında savrulup gidiyoruz .Ne için ,kimin için yaşadığımızı bilmeden sadece nefes alıyoruz .

Oysa yaşamak tüm evetlere  rağmen bir hayır diyebilmenin mutluluğu, cesurluğu. Sadece kendimizi düşünmemiz gereken zamanlarda bile fedakarlık yapabilmenin cesareti .

Peki ya bu iyi bir şey mi? Cesaretimin kendi mutluluğumu başkalarının gülümsemesinin ardında bırakacak kadar fazla mı? …

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*