Dünya’da tanıttığı Marmaris çıkışlı markası Realty-Tr Gayrimenkul Sahibi Fatih Elibol bu kez de dünya markasını Marmaris’e getirdi.

Gayrimenkul sektörünün tanınmış isimlerinden Realty-Tr marka sahibi Fatih Elibol, Türkiye’de ve dünyada verdiği franchiseların yanı sıra dünyanın ünlü franchise zincirlerinden Gloria Jean’s Coffees ‘yi de Marmarislilerle buluşturdu.

3 ay gibi kısa bir sürede hazırlanan Gloria Jean’s,  alışılmışın dışında sunduğu tatlarla kahveseverlerin hasretini gidermiş durumda. Gloria Jean’s Coffees tutkunlarının yakından tanıdığı lezzetleri menüsünde barındıran mekanın, açık, kapalı alan dışında şirin bir arka bahçesi de var.

Mekanda, favori kahvelerinizi, tatlıları tek tek alabilmenizin yanında  sunulmuş olan set menüleri de tercih edebilirsiniz. Ayrıca özel paketlenmiş çikolata çeşitleri ve Gloria Jeans özel baskılı fincanlar da sevdiklerinize hoş bir hediye olabilir.

19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda hizmete giren mekan11 Nisan’da gerçekleşecek açılışa hazırlanıyor. Marmaris’in ünlü meydanında yeni bir marka kazandırmanın onurunu yaşayan Elibol, önemli bir açığı kapadığını belirterek tüm lezzetseverleri açılış kokteyline bekliyor.

Gloria Jean’s Coffees Serüveni

 Gloria Jean’s Coffees serüveni, 1979 yılında Chicago’nun Illinois olarak bilinen küçük kasabasında Gloria Jean Kvetco’nun bir hediyelik eşya dükkanı satın alması ile başladı. Bir süre sonra dükkanını bir çeşit gurme kahve dükkanına dönüştüren Kvetco birkaç yıl içinde mağaza sayısını 11’e yükseltti ve 1986 yılında franchise vermeye karar verdi. 1991’de “Yılın Girişimci Şirketi” seçilen Gloria Jean’s Coffees kısa sürede Kuzey Amerika’nın en büyük kahve zinciri haline geldi. 1995 yılında Avustralyalı iş adamı ve kahve uzmanı Nabi Saleh, ortağı Peter Irvine ile beraber Gloria Jean’s Coffees’in Avustralya Master Franchise hakkını satın aldı. 1996 yılında Miranda’da ilk şubelerini açtı. Avustralya, kısa bir zaman içerisinde Gloria Jean’s Coffees’in en hızlı büyüyen pazarı haline geldi. 2004 yılında ABD’ye geri dönen Nabi Saleh ve Peter Irvine, Gloria Jean’s Coffees‘in üretim ve uluslararası isim haklarını satın aldılar. Gloria Jean’s Coffees ABD ise ülke sınırları içerisinde özerk kalarak faaliyetlerine devam etti.

Gloria Jean’s Coffees’in Türkiye serüveni ise; 1999 yılında İstanbul ‘da ilk şubesini açmasıyla başladı. İlk günden beri sürekli gelişip büyüyen Gloria Jean’s, bugün dünya üzerinde yaklaşık 50 ülkede 1200’den fazla şubesinde hizmet vermekte ve bu tutkuyu tüm kahve severlerle paylaşmaktadır. Türkiye’de İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa gibi büyük illerde hizmet veren Gloria Jean’s’in yaklaşık 40 şubesi bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*