Gençlik Hizmetleri ve Spor Muğla İl Müdürlüğü, Türkiye Triatlon Federasyonu ile Marmaris Belediyesi’nin işbirliğiyle düzenlenen “Marmaris Duatlonu” hafta sonu yapıldı. Halk duatlonuna da sahne olan organizasyona katılan değişik koategorilerdeki yaklaşık 400 sporcu, önce koştu, ardından bisiklete bindi, sonra tekrar koştu.

Triatlon Federasyonu’nca organize edilen ilk faaliyeti duatlon yarışları  için adres olarak Marmaris seçildi.  Gençlik Hizmetleri ve Spor Muğla İl Müdürlüğü ile Marmaris Belediyesi’nin işbirliğiyle gerçekleşen, “Marmaris Duatlonu” adı verilen organizasyona ülkenin dört biryanından gelen yaklaşık 400 sporcu katıldı. İki gün süren yarışların ilk gününde sırasıyla minikle, yıldızlar, gençler, paralimpikler ve elit kategorilerinin yarışları yapıldı.  Katılımcılar, yaş gruplarına göre değişen mesafelerde önce koştu, ardından bisiklete bindi, sonra tekrar koştu. Her yarıştan sonra ilk üç dereceye girenlere madalyaları ve Marmaris Belediyesi’nce hazırlanan hediye paketleri verildi.

Toplamda 1 kilometre koşulup, 2,5 kilometre bisiklet kullanılan minikler A kategoris

inde, Bursa’dan yarışa katılan 10 yaşındaki Türker Bahar Türkiye Şampiyonu oldu.

Marmaris’i çok sevdiğini belirten Türker Bahar, birinciliği elde ettiğinden ötürü çok mutlu olduğunu dile getirdi.

 

Paralimpikler kategorisinde yarışan 5 engelli sporcu, kamuoyuna mesaj verdi. Abdülkadir Özoğul ve Abdülkerim Temiz,  “Spor Engel Tanımaz” dedi.

Organizasyon Pazar sabahı ‘halk duatlonu’ ve ödül töreninin ardından sona erdi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*