MAGS (Marmaris Akademi Gençlik Spor Kulübü) eğitmenlerinin farklı yaş gruplarında yetiştirdiği 100’e yakın yüzücüsü katıldığı şampiyonluk yarışlarında büyük başarılar elde etti.

Türkiye Yüzme Federasyonunca 11 12 yaş ulusal yüzme gelişim projesinde organize edilen Türkiye Şampiyonası 9 – 13 Mayıs Tarihlerinde İstanbul’da yapıldı.  Şampiyonaya Marmaris adına katılan sporcular büyük başarıya imza attı. Marmaris Akademi Gençlik Spor Kulübü ( MAGS ) sporcularından Özde Deniz Özdemir aldığı 2. lik ve Sude Yada  ise aldığı 3.lük madalyası  ile ilk kez Türkiye şampiyonası derecesi yaşadı. 1. Etap Ulusal Gelişim Projesi Final Müsabakalarında başarı gösteren sporcular kulüp camiasında ve Marmaris sporseverler arasında büyük sevinç yaşattı.

MAGS ( Marmaris Akademi Gençlik Spor Kulübü ) sporcularının katıldığı diğer şampiyona ise 12-13 Mayıs 2018 tarihinde Karabük’te gerçekleştirilen Karabük Anadolu Yıldızları Ligi Yüzme Türkiye Şampiyonası Finali idi. Müsabakalara katılan kulüp üyesi 14- 15 yaş gurubunda Ümit Akgün; 50 ve 100 kurbağalama kategorilerinde ayrı ayrı Türkiye birinciliği, Yade Yasemin İzbudak ise 50 Serbest kategorisinde Türkiye birinciliği, 100 ve 200 Serbest kategoride Türkiye üçünlüğü elde etti.

Bir hafta içinde farklı iller ve farklı yaş gruplarında düzenlenen müsabakalarda Türkiye dereceleri ile dönen MAGS ( Marmaris Akademi Gençlik Spor Kulübü ) Başkanı Sibel Yaşa, Marmaris’e getirdiği yüzlerce şampiyonluğun yanı sıra 1 hafta içinde çifte şampiyonluk getiren sporcularını kutladı. Başkan Sibel Yaşa MAGS Kulübü eğitmenleri Hande Gazioğlu, Armağan Mermer, Buket Sarıoğlu ve Suzan Uçar’a teşekkür etti.  Kulüp eğitmenleri, sporcuları ve sporcu velileri yaşadıkları gururu sosyal medya ve Marmaris basının değerli temsilcileri aracılığı ile tüm Marmarisli sporseverlere duyurdular.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*