Marmaris merkezine çıkan bütün cadde ve sokaklar rengarenk ışıklarla donatıldı. Yeni yılı karşılama hazırlıkları kapsamında ilçeyi gelin gibi süsleyen Marmaris Belediyesi ekipleri özel bir çalışma yürüttü; Marmaris’i dünyanın ‘en iyi yılbaşı kutlanan şehirleri’ sıralamasına sokmayı amaçladıklarını belirtti.
Marmaris’te, yeni yıl eğlencesinin merkezi olan Ulusal Egemenlik, Atatürk ve Kordon Caddesi ile 19 Mayıs Gençlik Meydanı, belediye ekiplerince ışıklandırıldı. Atatürk Caddesi’nden Cumhuriyet Caddesi’ne kadar uzanan 11 kilometrelik yol 20 metre arayla ışıklı figürler ile süslendi. Türkçe ve İngilizce yeni yıl mesajları asıldı. 19 Mayıs Gençlik Meydanı’na 5 metrelik yılbaşı ağacı konularak süslendi, ışıklandırıldı.
Vatandaşlar, gün batımı sonrası ışıl ışıl olan ilçedeki süslemelerin çevresinde hatıra fotoğrafı çektirdi. 19 Mayıs Gençlik Meydanında ayrıca Yeni Yıl Pazarı için Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinin İlki geçen yıl açılan ve büyük ilgi gören standlar ziyaretçilerine birbirinden ilginç ürünlerle hizmet veriyor. Yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı 27 stant, 8 Ocak tarihine kadar açık kalacak.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*