Kullanıcıların hayatını kolaylaştıran uygulamalarıyla fark yaratan Yandex, Türkiye’deki ve Rusya’daki kullanıcıların tatil için ülkemizde en çok hangi yöreleri aradığını açıkladı. Haziran – Ağustos ayları arasında yapılan arama sonuçlarından derlenen analize göre Türkiye’de tatilciler en çok Bodrum’u aradı. Bodrum’u, Antalya ve Alanya takip etti. Rusya’dan yapılan aramalarda ise en üst sırada Kemer yer aldı. Yandex, Türkiye ve Rusya’daki kullanıcılarının yaz mevsimi boyunca ülkemizde en çok aradığı tatil yörelerini derledi. Tatil yörelerinin arama sonuçlarına yönelik yapılan analizde, Türkiye’deki tatilciler tarafından en çok aranan yer Bodrum olurken, Antalya ikinci sıraya yerleşti. Antalya’yı Alanya ve sırasıyla Didim ve Kuşadası takip etti.

Çeşme Arama Sonuçlarının Yıldızı Olamadı

Yandex’in analizinde, Türkiye’deki İnternet kullanıcılarının yaptığı aramalara göre Marmaris altıncı sıraya yerleşirken, son dönemin en popüler tatil beldelerinden Çeşme, listeye yedinci sıradan girebildi. Fethiye’nin sekizinci olduğu tatilci aramalarında Side dokuzuncu, Kemer ise onuncu oldu.

Türkiye’deki Tatilcilerin En Çok Aradığı 10 Yöre

 1. Bodrum
 2. Antalya
 3. Alanya
 4. Didim
 5. Kuşadası
 6. Marmaris
 7. Çeşme
 8. Fethiye
 9. Side
 10. Kemer

Ruslar En Çok Kemer’i Arıyor 

Yapılan analizde, Yandex’in istatistiklerine göre Ruslar arasında en popüler ülke olan Türkiye’de Rusların en çok hangi tatil yörelerini aradığı da araştırıldı. Yandex Rusya’dan gelen verilere göre Ruslar, Türkiye’deki tatil yöreleri arasında en çok Kemer’i aradı. Rusya’daki kullanıcıların arama sonuçları üzerinden yapılan analize göre ikinci sıraya Side yerleşirken, Marmaris üçüncü oldu. Sıralamanın tamamı şöyle

 1. Kemer
 2. Side
 3. Marmaris
 4. İstanbul
 5. Alanya
 6. Bodrum
 7. Antalya
 8. Fethiye
 9. Dalaman
 10. Kuşadası

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*