Marmaris Spor Kenti Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor

0
146

Granfondo yarışlarını takip etmek için Marmaris’e gelen basın kuruluşu temsilcileri, yarışlar öncesinde ilçeyi yakından tanımaları için şehir turuna çıkartıldı. Gezide basın mensuplarına Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner eşlik etti. 
Tur kapsamında Belediye’nin iddialı projesi Burunucu Parkı’nı gezen konuklar, daha sonra İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nı ziyaret etti.
Konuklara kırsal bisiklet rotaları tanıtılırken, şehir içi bisiklet yolları da anlatıldı. Grup daha sonra 3 saatlik koy turuna çıkarıldı.


Gezi hakkında bilgi veren başkan yardımcısı Öner, katılımcılara Marmaris’in bisiklet kenti olması için yapılan yatırımların anlatıldığını söyledi.
Basın turuna katılan CNN TÜRK Spor Müdürü Cem Yılmaz; şehir içi bisiklet yollarından çok etkilendiğini söyleyerek, “Marmaris spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İstanbul’da göremediğimiz bisiklet yolları burada hayata geçirilmiş.Özellikle duatlon için çok uygun bir ortam var. Seneye ben de yarışlara katılacağım” şeklinde konuştu.
İpek Özgüden Özen de “Belediye’nin spora ciddi bir yatırımı var ki bu da aslında gençliğe yatırım anlamına geliyor. Spor bilinciyle, aktif yaşam birleştirilerek hem Marmarislilere, hem de bizim gibi dışardan gelenlere dokunan çok güzel bir proje ortaya konulmuş. 2012’de başlatılan spor kenti Marmaris projesi büyüyerek bu günlere gelinmiş. Biz bugün Marmaris’in sadece turizmle değil kültürel ve doğal değerleriyle de öne çıktığını gördük” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*