Marmaris Emitt’te “Aktif Tatil” Kavramıyla Yine Öncü Olacak

0
64

Türkiye’nin uluslararası en büyük turizm buluşması olan, Avrupa’nın da en büyükleri arasında yer alan 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 31 Ocak, 3 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Türkiye’nin turistik değerlerinin tanıtılması, turizminin çeşitlendirilmesi ve pazarın hareketlendirilmesinde büyük rol oynayan fuarda Marmaris Belediyesi de Yaklaşık 120 metrekarelik bir alanda çok yönlü bir tanıtım çalışması yürütülecek.

Getob, Deniz Ticaret Odası gibi kurumların yanı sıra otelciler de Marmaris Belediyesi çatısı altında yer alacak. Bu yıl da konsept aktif tatil üzerine kurulu. Özellikle doğa sporları içi son derece uygun bir coğrafyaya ve iklime sahip Marmaris bir kez daha bu yönüyle öne çıkarılacak. Marmaris’in 4 mevsim boyunca bisiklet, yürüyüş, yelken gibi spor dalları için uygunluğu anlatılacak. Başkan Yardımcısı Sedat Kirt fuarla ilgili açıklamasında Türkiye’de Marmaris’ten başka aktif tatil kavramını anlatan bir destinasyon olmadığını vurgulayarak, ilerleyen yıllarda bir çok turizm merkezinin bu kavramı kullanmaya başlayacağına dikkat çekti. Başkan Yardımcısı Kirt sözlerini şöyle sürdürdü; “Aktif tatilin her şey dahil konseptine karşı alternatif bir turizm anlayışıdır. Aktif tatil amacıyla gelen turistlerin tüm gün otelde yemek içmek yerine kendini sabahın erken saatlerinde doğanın kucağına bıraktığı bir tatil anlayışıdır. Marmaris iki yıldır böyle bir yeniliğin öncüsü olma misyonunu taşıyor. Biz turizmcilerimizden standımıza gelerek Marmaris’i bu anlamda tanımalarını ve tanıtmalarını istiyoruz ki, Marmaris’i yenilikçi bir anlayışla öncü şehir olarak herkese duyuralım.”

 

Stantta ayrıca ilki geçen yıl Marmaris’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Dünya Ralli Şampiyona’sının bu yıl 13-15 Eylül tarihlerinde yapılacak 2.sine de bir ralli arabası ile dikkat çekilecek. Bisiklet turizmini öne çıkarmak için de çeşitli tanıtımlar yapılacak. Yol ve doğa bisikletleri de Marmaris standında tanıtılacak diğer bir aktif tatil öğesi olacak. Bisiklet turizmi alanında da iddialı konuşan Başkan Yardımcısı Kirt “Bu içerikli yayınlar Türkiye’yi bırakın Avrupa’da bile yok denecek kadar az. Biz belediye olarak bu yayınları da fuara gelen ziyaretçilerimizle buluşturacağız. Bir diğer tanıtım konusu ise 2019 yıl sonu için yeni yıl festivali olacak. İşte bu kadar zengin dolu dolu bir fuar bizleri bekliyor. Tüm bölge turizmcilerinden bu çalışmaları takip etmelerini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

31 Ocak Perşembe, fuarın ilk günü saat 14.00’da katılımcılar ve ziyaretçiler için bir de kokteyl düzenlenecek.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*