Geçtiğimiz ay Bodrum ilçesini ziyaret eden Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve meclis üyelerinin bu seferki ziyaret yeri Fethiye oldu. 17-18 Aralık’ta gerçekleşen programa Belediye’nin birim sorumluları da katıldı.

Kanal F Televizyonu’nda 16 Aralık’ta yayınlanan bir programın canlı yayın konuğu olan Başkan Acar Cumartesi sabahı meclis üyeleriyle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Fethiye İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. İlçe Başkanvekili Oğuz Bolelli, yönetim kurulu üyeleri ve Fethiye Belediyesi meclis üyeleri tarafından ağırlanan Marmaris heyeti ziyaret programları hakkında bilgi verdi. Komşu ilçelerin yakın işbirliği içinde bulunmasının tüm bölgeye yararlı olacağını anlatan Başkan Acar, ortak sorunlara çözüm aramada, örnek uygulamaları yerinde görmede bu tür ziyaretlerin önemine değindi.
Ali Acar ile meclis üyelerinin bir sonraki ziyareti Fethiye Belediyesi yönetimine ve çalışanlarına oldu. Marmaris Belediyesi’nden birim sorumluların da katıldığı program bir otelin toplantı salonunda gerçekleşti. Kayseri’de şehit olan asker ve sivil vatandaşlarımız için bir dakikalık saygı duruşunun ardından başlayan toplantının açılış konuşmasını Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mete Atay yaptı. Marmaris ve Fethiye’nin bugüne kadar turizm konusunda ortak çalışmalar gerçekleştirdiğine değinen Atay, önem verdikleri bu ziyaret için Marmaris Belediye heyetine teşekkür etti. Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı, bundan sonra diğer idari konularda da bir araya gelerek daha verimli çalışmanın hedeflendiğini, ilçeler arasındaki bu ziyaretlerin yararlarının büyük olacağına inandığını söyledi. Daha sonra kürsüye gelen Başkan Acar, geçtiğimiz yıl Marmaris, Bodrum ve Fethiye Belediyeleri’nin turizm konusunda başlattığı işbirliğinin yararlarını gördüklerini, bu işbirliğinin diğer alanlara taşıma niyetinde olduklarını anlattı. Fethiye Belediyesi’nin çalışmalarını anlatan kısa sunumun ardından her iki belediyenin meclis üyeleri ve birim yetkilileri çalışma alanlarıyla ilgili görüşmeler yaptılar.
Daha sonra Fethiye’nin değişik noktalarındaki uygulamaları yerinde gören Marmaris heyeti, akşam yemeğinde Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi’nin konuğu oldu. Başkan Saatçi, terör nedeniyle yaşanan sıkıntılı günlerde yereldeki dayanışmanın öneminin daha da arttığına işaret etti ve önce Bodrum’da sonra da Fethiye’de bu ziyaretleri gerçekleştiren Marmaris Belediyesi’ne teşekkür etti. Fethiye Belediyesi’nin farklı siyasi gruplarından meclis üyelerinin ve Otelciler Birliği Başkanı Yavuz Torunoğulları’nın da katıldığı yemekte son sözü alan Başkan Acar da bu birlikteliğin idari konularda karşılaşılan sorunlara çözüm arama amacında olduğunu, bölgedeki belediyelerin birlikte daha fazla neler yapabileceğini anlamaya katkı sağlayacağını söyledi.
Marmaris Belediye heyeti 18 Aralık’ta Göcek’te gerçekleştirdiği kısa ziyaretin ardından Marmaris’e döndü. (Basın Bülteni)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*