Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün kadınların haklı taleplerinin hayata geçip, seslerinin duyurulması için özel bir gün olduğunu ifade ederek şunları kaydetti:

“Türk kadını, tarihimizin en eski dönemlerinden bu yana toplumsal hayatın içinde başrol oynamış, kendilerine ihtiyaç duyulan her dönemde hiçbir şeyden kaçınmayarak, fedakârlıkların en yücesini yapmıştır. Bu doğrultuda modern Türkiye’nin kurulması yolunda önemli görevler üstlenmiştir. Milli ve manevi değerlerin, kültür ve geleneklerin en kıymetli taşıyıcıları olan kadınların, gelecek nesillerin yetiştirilmesinde emek ve katkılarının inkâr edilemez.

Kadınların‚ hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak‚ her tür ayrımcılığa karşı mücadele etmek‚ kadın-erkek herkesin ortak sorumluluğudur. Herkes bilmelidir ki, kadına yönelik her türlü şiddet unsuru, insan haklarının en büyük ihlalidir ve insanlığa karşı işlenen bir suçtur. Bu suça duyarsız kalanlar da en az olayın faili kadar suçludurlar.

Kadının aklıyla, fikriyle, emeğiyle ördüğü daha iyi bir yaşam umuduna hepimizin büyük ihtiyacı var. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin, hayatın her alanında gerçekleşip vücut bulmasını, kadınların haklı taleplerinin hayata geçip, seslerinin susmayacağı, susturulmayacağı günler dileyerek, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlarım.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*