Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yılı Marmaris’te büyük bir coşkuyla kutlandı. Marmaris Belediyesi tarafından özel olarak hazırlanan araçlar marşlar ve şarkılar yayınlayarak gün boyunca ilçenin sokaklarını gezdi. Saatler 19.23’ü gösterdiğinde ise hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.

 

Marmaris’te Cumhuriyet Bayramı kutlamaları; 28 Ekim Çarşamba günü çelenk sunma töreni ile başladı. 29 Ekim’de ise ilk olarak Kaymakamlık makamında kabul töreni düzenlendi. Ardından Atatürk Meydanı’ndaki törene geçildi. Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı Nuh Mete Hatipoğlu ve Aksaz Garnizon Komutanı Tuğamiral İbrahim Kurtuluş Sevinç’in de katıldığı törende öğrenciler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için hazırladıkları etkinlikleri sergiledi.

BAŞKAN OKTAY DA MEYDANDAYDI

Marmaris Belediyesi tarafından özel olarak süslenen araçlar gün boyunca ilçe sokaklarını gezerek marşlar ve şarkılar yayınladı. Araçlara vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Saatler 19.23’ü gösterdiğinde ise tüm Türkiye’de olduğu gibi Marmaris’te de hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu. Vatandaşların balkonlarından, evlerinin pencerelerinden eşlik ettiği bu coşkunun en çok yaşandığı yer olan Atatürk Meydanı’nda toplanan kalabalık sosyal mesafe kurallarına uygun olarak bir araya geldi. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da burada vatandaşlarla birlikte İstiklal Marşı’nı söyledi. Ayrıca 19 Mayıs Meydanı’nda bulunan havuzda da su ve ışık gösterisi yapıldı.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*