MAHED(Marmaris Kat Hizmetleri Eğitim Derneği) GETOB (Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği) işbirliği ile otellerde çalışan kat görevlisi -maid bayanlara  Jullian Marmaris otelinde meslek eğitimi veriyor.

MAHED yönetim kurulu üyesi usta öğreticileri housekeeperlar Muzaffere Tugan ve Cemil Öztürk tarafından verilen bu eğitime çok sayıda otellerde çalışan bay-bayan katıldı. Mesleki bilgilerin yanısıra otellerde kullanılan tekstil, deterjan, çamaşırhane vb başlıca konuların anlatıldığı eğitimi MAHED üyesi usta öğreticileri yanısıra MAHED Başkanı Pınar Kalkan Çamlar ‘ da  bizzat eğitim verdi.
MAHED Yönetim Kurulu başkanı Pınar Kalkan Çamlar “Housekeeping mesleğinin bel kemiği maid arkadaşlardan ve otellerden gelen talep üzerine GETOB la ortak bir eğitim düzenlemeye karar verdik .Eğitimimizde 2 gün Housekeeping’indeki genel  iş planlaması ,uygulanması gereken prosedürler, misafir ilişkileri, kişisel hijyen gibi konular anlatılmaktadır.Bu genel housekeeping departmanının ana hatları ile anlatımlarından sonra 3 gün  banyo-wc temizliği, oda temizliği, yatak yapımı vb… temizlik yaparken uyulması gereken hijyen kuralları ,iş güvenliği gibi konular da uygulamalı olarak verilecektir. Ayrıca bizlere bu eğitimimizde destek olan JULLIAN OTELLERİ yönetimine de teşekkür ederiz. Kursumuz hafta içi günde 3 saat olarak yapılmaktadır ve talep olması halinde devam edecektir.” Dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*