MAHED kurulduğu günden beri her ay bir etkinlik yapmaya devam ediyor. Bu ay Marmaris’te çalışan housekeeping çalışanlarına otellerde haşere ve kemirgenlerle mücadele nasıl yapılır? Nelere dikkat etmek gerekir? Konulu eğitimler verildi.

MAHED başkanı Pınar Kalkan Çamlar, sezonun başlaması ve artan hava sıcaklıklarıyla birlikte çoğalan  böcek ve haşereye dikkat çekerek etkili bir mücadelenin otellerin kapalı olduğu dönemlerde de devam etmesi gerektiğinin altını çizdi. Otel, restoran, cafe v.b. yerlerin sadece sezonluk ilaçlamayla etkili olmayacağını, aktif ilaçlamanın yıl boyunca devam etmesini, kışın durgun suların yoğun olduğu havuzların, yazın da bitki örtüsü ve gübrelemenin çoğalmasıyla haşere ve kemirgenler için uygun ortamlar oluştuğundan bunlarla mücadele etmenin profesyonel firmalar tarafından bilinçli ellerde yapılması gerektiğini söyledi.

ÜÇ-EL firma yetkilisi Burcu Karaarslan konuşmasında, İlaçlama mücadelesinin profesyonelce yapılmasının gerek insan sağlığı gerekse doğaya zarar vermemesi adına çok önemli olduğunun altını çizdi. Bilinçli ve süreklilik arz eden bir haşere ve kemirgen mücadelesinin sorunları en aza indirgeyeceğini, otellerde bu konunun tam merkezinde bulunan kat hizmetleri çalışanlarının bilinçlendirilmesi  ve mücadele yollarını bilmesinin gerekliliğini anlattı.

Slaytlarla konu anlatımları ve çözüm yolları, dikkat edilmesi gereken hassas konuların konuşulduğu seminere katılım yoğundu. Sezon başı olması nedeniyle böyle önemli bir konuda eğitim veren firma yetkililerine plaket sunulurken, MAHED başkanı Pınar Kalkan Çamlar, katılan herkese ve firma yetkililerine teşekkür etti.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*