Kruvaziyer sektörünün önde gelen firmalarında AIDA Cruises firmasına ait, İtalya bayraklı kruvaziyer “Aida Sol”, Marmaris’te törenle karşılandı.

Yunanistan’ın Rodos Adası’ndan gelen kruvaziyer, Marmaris Limanı’nın büyük rıhtımına yanaştırıldı. Geminin bu sezon ilk kez ilçeyi ziyaret etmesi dolayısıyla yolcular için karşılama töreni düzenlendi. Halk oyunları gösterisinin sunulduğu karşılamada, yolculara çiçekler verildi, lokum ikram edildi. Turistlere ayrıca ilçe ve çevresini tanıtıcı broşürler dağıtıldı. Liman yetkilileri, gemide çoğu Alman yaklaşık 2 bin yolcu ve 614 personel bulunduğunu belirtti. Gemiden gruplar halinde ayrılan turistlerden bazıları otobüslere binerek günlük turlara katıldı.

İlçe merkezinde kalmayı tercih edenler ise havanın güzel olmasını fırsat bilerek, Yat Limanı, Kordon ve Atatürk Caddesi’nde yürüyüş yaptı. Uzunluğu 231, genişliği 32 metre olan 71 bin 304 grostonluk lüks gemide  sinema, havuz, gazino, spor ve güzellik salonları bulunuyor. Gemi daha sonra Antalya’ya gitmek üzere akşam saatlerinde Marmaris’ten ayrıldı.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*