Organizasyon ve sponsorluğunu Marmaris Belediyesi ve Ergo Sigorta’nın yaptığı Marmaris Yacht Charter Show, bu yıl 34. yaşını doldurdu. Yat turizminde önemli bir görev üstlenen festivale, yurt içi ve yurt dışından 50 tekne, 80’i aşkın da yat charter firması katıldı. 7 Mayıs 2015’te Marmaris Kalesi’nde yapılan kokteylde acentelere, teknelere ve mürettebatlarına ve protokole teşekkür plaketi verildi. Festivalde her yıl düzenlenen yemek yarışmasıyla, bu sene de lüks yatların usta şefleri tüm yeteneklerini sergileme imkanı buldu. En lezzetli sunumları gerçekleştiren şeflere ise sürpriz ödüller verildi.

Yat turizminin önde gelen firmalarından Türk Yacht, festivale en geniş filoyla katılan işletme olurken, Türk Yacht’ın filosunda bulunan 20 milyon lira değerindeki Ariela isimli lüks motor yat da fuarın en pahalı yatı olarak görücüye çıktı. Lüks motor yat, festivalin ilk gününden sonuna kadar yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

Türk Yacht’ın ortaklarından Tufan Güleş, festivalin geçen yıla oranla daha yüksek katılımla gerçekleştiğini belirtti. Türkiye’de yat turizminin çok önemli olmasına rağmen sektör içinde ilgi görmeyen bir turizm alternatifi konumunda bulunduğuna dikkat çeken Güleş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak biz sektör temsilcileri olarak yat turizminin her geçen gün büyüyerek alternatif turizm adına kaliteli bir hizmet anlayışına kavuşmaya başladığını gözlüyoruz. Bunun yanı sıra yatlarımızda alternatif eğlence organizasyonları da ivme kazanmaya başladı. Ülkemizde bilinen klasik turizm alternatiflerine devlet tarafından destek veriliyor. Ancak yat turizm sektörü bu desteği yeterince görmüyor. Bu yüzden sektör temsilcileri devletten ilgi ve destek bekliyor.” dedi.

Festival akşamlarında lüks yatlar, birbirinden renkli gecelere de sahne oldu. Yat festivali 10 Mayıs gecesi düzenlenen görkemli gala yemeğiyle son buldu.

Marmaris Kalesi’nde Gerçekleşen Kokteylden Kareler

Yat Festivalinden Kareler

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*