Marmaris’in en güzel ve yetenekli köpekleri haftasonu gerçekleştirilecek yarışma ile belirlenecek. Hayvan dostları “Marmaris Köpek Güzellik Yarışması” için Günnücek Milli Parkı’nda buluşacak.

Marmaris Belediyesi’nin de katkılarıyla Yakal Petshop tarafından organize edilen yarışmanın geliri Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne bağışlanırken, barınaktaki hayvanların sahiplenilmesini sağlamak ve ilçede yaşayan hayvanseverleri biraraya toplamak etkinliğin diğer amaçları arasında yer alıyor. Yarışmanın birincisi genel fiziki görüntüsü, sahibiyle diyaloğu, göz-kulak-tüy-kuyruk görüntüsü ve temizliği göz önünde bulundurularak belirlenecek. Küçük dostlar güzelliğin yanısıra kıyafet ve yetenek kategorilerinde de yarışacak. Yarışmada, köpekler kilogram ağırlığına göre sınıflara ayrılırken, dereceye giren köpekler köpek mamaları ve kupalarla ödüllendirilecek. Bu yıl 5. si düzenlenecek yarışma 10 Mayıs Pazar günü saat 13.00’da Günnücek Milli Parkı’nda gerçekleşecek. Pazar günü etkinlik nedeniyle parka girişler ise ücretsiz olacak.

Yarışmaya katılacak hayvan sahiplerine duyuru:
1- Yarışmaya katılacak köpekler taranmış ve temizlenmiş olarak getirilmelidir.
2- Yarışma alanında başka köpeğe zarar veren köpek alandan uzaklaştırılacaktır.
3- Yarışmaya katılacak köpek kıyafetiyle ‘Özel Kıyafet Ödülüne’ aday olabilir.
4- Köpeğin özel bir yeteneği veya aldığı bir eğitim varsa sergileyecek, jüri tarafından yetenek bölümünde değerlendirilecektir. Bu bölüme arzu eden köpek sahipleri katılabilir. Örneğin; köpeğinizin attığınız bir şeyi size getirmesi, otur –yat- kalk komutlarını uygulaması veya sizin ve köpeğinizin arasında olan özel bir yeteneği sergilemeniz gibi.
5- Köpeğinizin sakat olması veya herhangi bir uzvunun olmaması yarışmaya katılması için engel değildir. Özürlü tüm hayvanlarda kendi ağırlıkları kategorisinde diğer köpeklerle beraber yarışacaktır.
6- Yarışmada jürinin dikkate alacağı hususlar, köpeğin taranması, temizliği, köpekle sahibinin yürüyüş uyumu, köpeğin genel fiziki kontrolü, kulak, kuyruk, tüy ve yapısal durumudur. Jüri bu hususlara göre değerlendirme yapacaktır.
7- Köpek sahipleri çevre temizliği için yanlarında mutlaka çöp poşeti getirmelidir.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*