Dünyanın en büyük çipura ve levrek üreticisi, ülkemizin ve Avrupa’nın en büyük su ürünleri kuruluşu Kılıç Deniz’in, “ileri işlenmiş” çipura, levrek ve kaya levreği ürünleri balık tutkunlarının vazgeçilmez lezzetleri arasına girdi. “Pratik Lezzetler” olarak tanımlanan ve kolayca hazırlanan bu ürünler, özel poşetiyle fırına verilebilen ya da suda kaynamaya uygun poşetiyle pişirilebilen Akdeniz çipurası, Akdeniz levreği ve Akdeniz kaya levreğinden oluşuyor. Kılıç Deniz’in “Pratik Lezzetler”i, domates – maydanoz, fesleğen – limon ve portakallı – tane karabiberli olmak üzere üç çeşit sosla çeşnilendiriliyor.
Zahmetsizce hazırlanıp sofraya getirilen bu yeni lezzetler, sağlıklı beslenmeye özen gösterenler, özellikle hafif beslenmeyi tercih edenler ve zamanın değerini bilenler için mükemmel bir alternatif oluşturuyor.
“Türkiye’nin Balık Markası” Kılıç Deniz 20 yılı aşkın bir süredir taze balık, taze işlenmiş paketlenmiş balık, konserve ve dondurulmuş balık kategorilerinde üretim yapıyor. Bu ürün gruplarında, markalı balığa dair farklı talepleri cevaplayabilecek sağlıklı lezzetler yer alıyor.  Su ürünleri sektörünün lider kuruluşu, son olarak Milas’ta en gelişmiş teknolojiler kullanılarak “ileri işlenmiş” ürünlerinin hazırlandığı fabrikasını ekonomiye kazandırdı. 90 kişiye istihdam sağlanan bu fabrikada, Türkiye’de ve yurt dışındaki marketlerde satılmak üzere, pişirilmeye hazır farklı soslarla sunulan balıkların üretimi gerçekleştiriliyor. İlk etapta çipura, levrek ve kaya levreği balıklarıyla yapılan üretimin Ar-Ge çalışmalarıyla farklı türlerde de uygulanması hedefleniyor. Kılıç Deniz’in piyasaya sunduğu, pratik hazırlanan ve zahmetsizce sofraya gelen bu ürünlerin de ilavesiyle yıllık balık tüketimimizin 5 bin ton artması bekleniyor.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*