İki eğitimcinin akıl kekikve gönül birliği ile yola çıktığı doğal ürünler satış mağazası dünya pazarına açılıyor.
Işık Karaarslan ve Turan Tuğrul,  Kekik Hatun Doğal Ürünler satış mağazası ile hayallerini gerçekleştirdiler. Üretici kadınların ve köylülerin hazırladığı ürünleri doğal ve şık ambalajlarla satışa sunan kadın girişimciler ev ekonomisine katkıda bulunmak isteyen kadınların üretimlerini de değerlendiriyorlar.
25 yıllık eğitimci Turan Tuğrul, İzmir Gediz Üniversitesi’nde açılan KOSGEB Girişimcilik Kursu’nu bitirdikten sonra  KOSGEB’e sunduğu ‘Kekik Hatun’ projesini hayata geçirdi.  Mor Salkım isimli şirket kuran iki girişimci kadın, Köylü Pazarı karşısında Kekik hatun Doğal Ürünler satış yerini açtılar. Muğla bölgesinde dağ bayır demeden doğal ürün toplayan Karaaslan ve Tuğrul dergimize yaptıkları açıklamada  “Osmaniye Köyü’nden bal, Çamlı’dan meyve ve sebze, dağ köylerinden kurutulmuş sebze, Söğüt ve Bayır’dan kekik, bal, keçi boynuzu, kapari, Ula’dan tarhana, Fethiye’den yörük tarhanası, Milas’tan zeytin, Milas ve Datça’dan zeytinyağı ve sabun alıyoruz. Bu ürünlerin büyük  bir bölümünü ham olarak alıyoruz. Ev ekonomilerine katkı sağlamak isteyen kadınlarımızla birlikte işleyerek satışa hazır duruma geliyoruz. Ayrıca ürünlerimizin ambalajlarında o ürünü hazırlayan kişinin ismini koyarak marka içinde marka yaratıyoruz.”diye konuştular.
Kekik Hatun markası ile pazarladıkları ürünlerin internetten üzerinden de satıldığını  belirten girişimci kadınlar;  “Kısa bir süre önce faaliyete geçmememize rağmen Yurtiçinden ve yurtdışından sipariş almaya başladık. Bu da hem bizi hem de üreten kadınlarımızı çok mutlu ediyor.” Diyerek duygularını ifade ettiler.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*