Marina olmanın yanı sıra alışveriş ve yaşam merkezi olmanın da bilinciyle bugüne kadar çeşitli kültürel ve sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapan Netsel Marina bu kez ünlü yazar, şair ve radyocu Kahraman Tazeoğlu’nu 6 Haziran’da sevenleriyle buluşturdu.

Yalnızlık ve aşk üzerine roman ve şiir yazan usta şairin iki basımı bulunan “Susacak Var” adlı romanında kendinden 13 yaş büyük bir yazara bir imza günü öncesi aşık olmuş bir kızın duygularını ve kızın bir gülüşüyle ona aşık olan yazarın kızı nasıl büyüttüğünü ve tabi ki aşklarını, ayrılıklarını, birlikteykenki yalnızlıklarını anlatır. Bukre, Yaralı ve Vazgeçtim adlı kitapları da en çok satan eserlerindendir. Şiirlerinde serbest ölçü kullanan Kahraman Tazeoğlu’nun Ölü Bir Kentin Morg Alfabesi, Seni İçimden Terk Ediyorum, Beni Susarken Bölme, Kaptanın Aşk Defteri isimli şiir kitapları vardır. Kahraman Tazeoğlu, 2004 yılında RAYAD tarafından “En iyi şiir programcısı”, 2006 yılında da Türkiye Yazarlar Birliği tarafından “En iyi radyo programcısı” ödülüne layık görülmüştür.

Okurlarından büyük ilgi gören Tazeoğlu’nun Netsel Marina’daki imza gününde uzunca bir kuyruk vardı. 20’li yaşlardaki gençlerin yoğun olduğu imza gününde, Tazeoğlu şiir dinletisinin ardından her okuruyla fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*