Kalimerhaba Kültür Derneği Başkanı Selma Sonat, bu yıl 10.su düzenlenecek olan Kadın ve Sanat  Festivali öncesi, 10 yıl.pulu hazırlanması sebebiyle PTT Marmaris Merkez Müdürü Seher Uslu’nun makamında bir açıklama yaptı.

Sonat açıklamasında; ” Bu sene büyük bir istikrarla sürdürdüğümüz Kadın ve Sanat Festivalin 10.kez düzenliyoruz.10 yıl bu güzel işi yapmak bize heyecan veriyor. Önümüzdeki günler her zamanki gibi çok yoğun ve yorgun geçecek. Bu sene Festival açılışını Blueport AVM’de 6 Mart tarihinde saat 18:00’da yapıyoruz.  Bütün Marmaris halkını bekliyoruz.”dedi.

Sonat, fark yaratan kadınlar projesinin artık her sene alışıla gelmiş bir etkinlik olduğunu belirtirken, bu sene yine festival kapsamında fark yaratmış kadınların  olduğunu, etkinlikler kapsamında Dünya şiir günü kutlamaları yanı sıra salon bulamadıkları  için bu sene oyun yapamadıklarını,  27 mart Dünya Tiyatrolar Günü sebebiyle Muhsin Ertuğrul Filmi ile  büyük ustayı anacaklarını söyledi.

Festival kapsamında Marmaris’e gelecek olan konuklara da Köyleri ve Koyları kapsayan  geziler düzenleneceğini söyleyen Selma Sonat, “yine çok hareketli 20 gün geçireceğiz” dedi.

Selma Sonat kendisini en çok heyecanlandıran kısmın 10.pullarını yapmak olduğunu belirtip, ” Bildiğiniz gibi Seher Hanım ilk damgayı vurduğunda bu pul dünyadaki bütün koleksiyonerlere de gidiyor. Bütün dünyada bizim festivalden söz edildiği için, çok mutlu oluyorum.” dedi.

PTT Marmaris Şube Müdiresi Seher Uslu ise yaptığı açıklamada “Konu Kadın olunca bende varım dedim ve 6.yıldan bu yana, her yıl değişik kompozisyonda hazırlanan kişisel pullar yaptık. Pulun değerinin artması için özel tarih damgası yapabilir miyiz diye  Genel Müdürlükle  de gerekli görüşmeleri yaptık. Bugüne özel olarak salondaki tüm Lcd’lerde ve tüm Türkiye’deki ekranlarda bu pulun tanıtımı yapılıyor.Dünyadaki filateslerin de bizden bu pullarla ilgili talepleri oluyor. Bunlar sınırlı olduğu için çok değerli. 6 Mart saat 18:00’da kendi pullarını getirip özel tarih damgası uygulayacağız . Ben, Kadın ne kadarda güçlü olsa sevgiye, şefkate ihtiyacı vardır, bizim ruhumuza dokunun diyorum. Ve tüm kadınların, Kadınlar Gününü, başta Selma Hanım olmak üzere şimdiden kutluyorum. ve pulları Selma Hanıma takdim ediyorum”  dedi.

Kişisel Pul

Belli bir olayın anılması, kişisel veya ticari bir ürünün tanıtılması, doğum günü, evlilik yıl dönümü, anneler günü, babalar günü, mezuniyet töreni, hatıra ve benzeri amaçlarla gerçek ve tüzel kişilerin talebi üzerine pul basımını içeren ”kişisel pul” uygulaması yaptıranlar istedikleri bir objeyi bastıracakları pulun üzerine koydurabiliyor.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*