Türkiye Hollanda dostluğunun 400 yılı aşan tarihi süreci yeni bir işbirliğine vesile oldu. Ege Bölgesi’nin dizayn oteli Jan de Wit Hotel Marmaris’te kapılarını açtı. Hollanda vurgusunun öne çıktığı 70 oda kapasiteli otel, butik anlayışa özgü misafir memnuniyetini temel alan bir hizmet verecek. Uzun yıllardır Türk ve Hollanda mutfağının lezzetlerini Jan de Wit (JDW) markasıyla yerli ve yabancı misafirlere sunan Veysel Oğuz’un açtığı JDW Hotel, Ege Bölgesi’nin ilk dizayn oteli olma özelliğini taşıyor. 20 yıldır hizmet sektöründe çalışan JDW Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Oğuz,  aynı zamanda Hollanda’da bulunmuş ve oradaki çalışma kültürünü benimsemiş.

My Life Organizasyon’un organize ettiği kokteylde açılış kurdelesini Belediye Başkanı Ali Acar ve Veysel Oğuz kesti.  Marmaris’in ciddi anlamda bir kabuk değişikliğine şahitlik ettiğini söyleyen Başkan Ali Acar, açılış konuşmasında “Marmaris artık daha fazla tercih edilen, müşteri memnuniyetinin olduğu, butik bir tatil bölgesi haline geldi. Bir kenti ayağa kaldırması için sadece kamu görevlileri veya belediye yöneticilerin yaptığı çalışmalar yeterli olmaz. Özel sektörün çabaları ile kentimizin çıtasını yükselteceğiz” dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Oğuz ise , “Geçen yıl çıktığımız bu yolda, hedeflerimizin ilkini gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Misafir memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile misafirlerimizin her zaman keyifli zaman geçirebilmesini sağlamak için ekibim ve ben her zaman hazır olacağız” dedi.

Otel ile ilgili bilgi veren Genel Müdür Erdal Gezgen de ” Dizayn otel, butik üstü bir servis sitemine dayalı. Dünyada bunların sayısı çok az. Türkiye’de ise 6 veya 7 tane var. Ege bölgesinde ise tek biz varız. 25 tane acente ile anlaşmamız bulunuyor. Hollanda pazarı da bizim için çok önemli. Otelimizde bir Hollanda vurgusu var ancak çalışmalarımızı 5 dilde yapıyoruz ” dedi.

Uluslararası ve ulusal yayın programlarından olan Bloomberg, World Travel Channel gibi kanalların da katıldığı açılış kokteyli,  yerini Dj eşliğinde eğlenceye bıraktı.

 

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*