Muğla Valiliği’nce ve İl Jandarma Komutanlığı’nca Muğla ve çevresindeki ilçelerde Kurban Bayramı süresince biz dizi önlemler alındı. 9 günlük tatil boyunca alınan trafik tedbirleri ve icra edilen faaliyetler Muğla İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik timleri tarafından ölümlü ve yaralanmalı kazaları engellemek ve en aza indirmek amacıyla gerçekleştirildi.

                           

 

18 – 26 Ağustos 2018 tarihleri arasında (9) günlük Kurban Bayramı tatili süresince; Muğla İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik timleri sorumluluk bölgesinde ölümlü/yaralanmalı kazaları engellemek veya en aza indirmek amacı ile;

İlçe Jandarma Komutanlıkları bünyesinde konuşlu Jandarma Trafik Timleri, Asayiş ve Motosikletli Asayiş Timleri tarafından yapılan denetim ve kontrollerde kazaların yoğun olduğu yerlerde ve hız yapmaya müsait yol güzergahlarında trafik güvenliği tedbirleri alınarak görünürlük artırılmış, sürücülerin trafik kurallarına uymaları, aşırı hız yapmamaları, yorgun, uykusuz ve alkollü araç kullanmamaları, sakin ve sabırlı olmaları yönünde ikaz ve bilgilendirmeler yapıldı.

Denetim ve kontroller esnasında 3 – 17 yaş arasındaki çocuklara “Trafik Dedektifleri Görev Başına” konulu broşürler dağıtıldı.

 

Sürücülerin ve vatandaşların yoğun olduğu yol kesimlerine trafik kurallarına uyulmasına dikkat çekmek amacıyla trafik ile ilgili sloganlar ( Heyy! Büyükler Trafik Kurallarına Uyun, Biz Çocuklara Örnek Olun / Frene Değil, Kurala Güven / Hızını Azalt, Ömrünü Uzat/ Uyulan Her Kural, Sizi Hayata Bağlar / Trafik Kurallarına Uyalım, Hayatı Paylaşalım) yazılı pankartlar asıldı.

 

Trafik yoğunluğu beklenen ve kural ihlallerinin yapıldığı değerlendirilen noktalarda “Drone” ile uygulama yapılarak, sürücüler üzerinde “Gerçek ve Algılanan Yakalanma Riski Duygusu” nun geliştirilmesi amacı ile denetim ve kontroller yapıldı.

Tatil süresince “trafik kuralları” konulu toplu kısa mesajlar gönderildi,

Hız yapmaya müsait olan (7) ayrı noktaya Model Trafik Araçları konuldu.,

Yapılan denetim ve kontrollerde sürücü ve vatandaşlara şeker ve kolonya ikramında bulunuldu.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Ekipleri ile birlikte 18 – 19 ve 25 – 26 Ağustos 2018 tarihlerinde 11 ayrı noktada toplam 44 saat müşterek trafik denetim ve kontrol görevi icra edildi,

18 – 26 Ağustos 2018 tarihleri arasında 9 günlük Kurban Bayramı tatili süresince; Muğla İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik Timlerince alınan tedbirlerden ve icra edilen faaliyetlerden vatandaşların memnun kaldığı tespit edildi.

Yapılan tüm uygulama ve faaliyetlerde Jandarmanın sıcak yüzü vatandaşlara yansıtılarak alınan tedbirlerin vatandaşların can ve mal kaybını önlemek için alındığı algısı oluşturuldu.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*