Ağustos ayında Türkiye turnesine çıkan ve Marmaris’te de bir konser veren Nijerya asıllı Amerikalı sanatçı Iyeoka, Marmaris için bir tanıtım filminde yer aldı.
“Simply Falling” isimli parçasıyla büyük bir çıkış yapan Iyeoka, Marmaris Belediyesi’nin sosyal medya tanıtım çalışmaları kapsamında kamera karşısına geçti.
İngiltere ve Almanya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde hayranları olan sanatçı “Burada olmak harika bir duygu. Hadi hep birlikte Marmaris’te buluşalım. 3 yıl önce de ailemle Marmaris’te tatil yaptım. Burada çok iyi hissediyorum” şeklinde duygularını ifade ediyor.
Müzisyenliğinin yanısıra eğitmen, şair, aktivist ve TED Global üyesi de olan Iyeoka’nın sosyal medyada kullanılacak bu mesajıyla hayranlarına Marmaris’in tanıtılması hedefleniyor.
Iyeoka hakkında: Müziğe olan tutkusunu The Rock By Funk Tribe grubu ile kariyerine dönüştüren Iyeoka, o güne kadar yazdığı şiirleri caz, soul ve blues’la buluşturunca ortaya eşsiz besteler çıktı. İlk solo albümü “Black and Blues”‘u 2004’te Phanai etiketiyle yayınlayan Iyeoka, U2’nun hit parçalarından “Desire”‘ı da cover’ladığı albümü “Hum The Bass Line”‘ı 2008 senesinde dinleyicileriyle buluşturdu.
2011’de R&B şarkı kategorisinde “Bağımsız Müzik Ödülleri”ne aday gösterilen sanatçı, Femi Kuti, Zap Mama ve Soulive gibi blues, soul ve cazın önemli isimleriyle beraber aynı sahnede performans sergileyerek müzik dünyasındaki yerinin kalıcı olduğunu kanıtladı.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*