744b748f7404c5b8bb06bc2678f95da2

Gözlük tasarımına getirdiği yenilikçi soluk ile tüm dünyada heyecan yaratan Italia Independent,  2015 İlkbahar/Yaz  Koleksiyonu’nda, tamamen İtalya’da üretilmiş yepyeni modellerini farklı serilerde sunuyor. Ödüllü teknolojiler ile özel işlemlerden geçirilerek sürpriz doku özellikleri kazandırılan tasarımlar, fark yaratan desen ve görünümler eşliğinde ortaya konuyor. Koleksiyona eklenen daha önce denenmemiş pek çok yeni tekniğin titiz bir el işçiliği ile uygulanması, her bir gözlüğün benzersiz olmasını garantiliyor.

 Italia Independent, 2015 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nda yine bizleri şaşırtmaya devam ediyor. El ile büyük bir titizlikle yüzeye uygulanan özel işlemler ile elde edilen deri ve kadife efektlerinin yanı sıra bazı modellerde göze çarpan Swarosvski, inci ve strass süslemeler yeni sezon Italia Independent koleksiyonunda ön plana çıkıyor. Italia Independent’ın gözlük sektörüne kazandırdığı kadife tasarımlar, iki renkli kombinasyonları ile koleksiyonda yerlerini alıyorlar.

Italia Independent 2015 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nda geçtiğimiz yıl MIT Technology Review tarafından ‘Yılın Teknolojisi 2014’ ödülüne layık görülen 30 derecenin üzerinde renk değiştirme özelliğine sahip I-Thermic Serisi,  yepyeni renk alternatifleri ile sunulurken, koleksiyona eklenen daha önce denenmemiş pek çok yeni teknoloji de markanın  inovasyon konusundaki lider imajını pekiştiriyor.

Italia Independent: Runway - MBFWI Presented By American Express Fall/Winter 2014

“Drops-Damlalar” adı verilen kompleks bir boyama metodu ile 3 boyutlu görünüm kazandırılan tasarımların yanı sıra, Brush yani Fırçalama metodu ile uygulanan lazer işlem sayesinde gözlüklerde benzersiz bir renk dinamizmi ortaya konuyor. Italia Independent’ın yeni sezondaki diğer yenilikleri arasında özel bir teknik ile matlaştırılarak doğal taş görünümü kazandırılan ve nazik bir boyama tekniği sayesinde saten görüntüsü elde eden tasarımlar da yer alıyor.

Denim kaplamanın yanı sıra timsah ve yılan derisi gibi bambaşka görünümlerde sunduğu tasarımlar ile ezber bozan Italia Independent, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT)’ne bağlı medya şirketi MIT Technology Review tarafından geçtiğimiz yıl İtalya’nın en yenilikçi ilk 10 markasından biri seçilmenin hakkını fazlasıyla veriyor.

 

 

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*