19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı gecesinde  Marmaris Back Street Club’ta sahne alan İskender Paydaş konuk sanatçıların da katılımlarıyla Marmarislilere nostalji parçalarla dolu harika bir gece yaşattı.
Beş yaşında piyano dersleri almaya başlayarak, küçük yaşta “Büyük İskender” ismi ile şarkıcılığa adım atmış olan İskender Paydaş, büyüdükçe raflarını ödüllerle doldurmaya başladı. On parmağında on marifet olan Paydaş, müzisyen, prodüktör, aranjör, besteci, müzik yönetmeni, yapımcı, söz yazarı, davulcu, klavyeci ve orkestra şefi gibi bir çok dalda kendini gösteriyor.
Aranjörlük ve müzik direktörlüğü şapkasıyla çalıştığı ünlü sanatçılar arasında, Kayahan, Nilüfer, Nazan Öncel, Harun Kolçak, Aşkın Nur Yengi, Ajda Pekkan, Suat Suna, Kibariye, Orhan Gencebay, Sertap Erener, Ege, Asya, Mustafa Sandal, Levent Yüksel, Mazhar Fuat Özkan, Özgün, GECE, Atiye, Nil Karaibrahimgil, Keremcem, Sıla, Hadise, Deniz Seki, Murat Dalkılıç gibi isimler var.

İskender Paydaş Kimdir?

İskender Paydaş, 1967 İstanbul doğumlu Türk müzisyen, aranjör, yapımcı. Orkestra şefi Muhittin Paydaş’ın oğludur. Milli kaleci Cihat Arman ise dedesidir. Babasının (Muhittin Paydaş ve Lordlar) orkestra provalarını evde yapmasından dolayı doğumundan beri müzikle iç içe. İlk enstrumanı üç yaşında davul olmuş. Öncesinde ise evdeki tüm tencere ve boya kutuları onun müzik aletleri olmuştur. Beş yaşında piyano dersleri almaya başlamıştır. “Büyük İskender” ismi ile şarkıcılığa başladı. Beş ve yedi yaşlarında çıkardığı iki 45’lik single’ı ve babasının orkestra şefliğinde Türkiye turnelerinde toplam 145 konseri var. Zagreb’de düzenlenen 1990 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi Kayahan temsil ederken, Demet Sağıroğlu ile sanatçıya eşlik etmiştir. 2005yılında kurduğu ve halen devam eden 12 kişilik İskender Paydaş Orkestrası’nın hem şefi, hem de klavyecisi.  Ajda Pekkan ve Nazan Öncel’e ve daha birçok sanatçının konserlerinde orkestra olmuşlardır.

Albümleri

Zamansız Şarkılar (2011)

Zamansız Şarkılar 2 (2014)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*