Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Acar yayınladığı mesajında şunları söyledi:

“Türk toplumunda millet olma bilincinin tohumlarının atıldığı ve Kurtuluş Savaşı’nın kazanılması adına önemli bir mesafenin kat edildiği Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır. 18 Mart 1915, Türk tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte; inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir. Bu zafer başarılarla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en gurur verici ve en parlak sayfalarından biridir. Türk Milleti’nin önüne çıkan tüm engelleri aşabilecek güçte olduğunu dünyaya göstermiş, Komutan Mustafa Kemal Anafartalar sırtlarında dünyaya komutanlık sanatını öğretmiştir.
Vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın ilelebet dalgalanması için birlik ve beraberlik içinde verilen bu mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bizlere bu güzel vatanı emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.
Bir milletin yeniden var oluşuna zemin hazırlayan bu büyük zaferin 102. yıldönümünde ülkemizin bağımsızlığı, bütünlüğü ve cumhuriyet uğruna canlarını hiçe sayarak ölüme koşan aziz şehitlerimizi ve Başta ulu önder Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygıyla anıyorum.”

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*