Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan ve Marmarisli vatandaşlar, İçmeler mevkiinde yer alan ormanlık alanlara giderek orman yangınlarını önlemek ve vatandaşların duyarlılığını arttırmak için su bidonları bıraktılar.

İçmeler Belediye Hizmet Binası önünde buluşulup, her biri 18 kg ağılığında olan 250 su bidonu vatandaşlar tarafından Marmaris- Turunç yoluna 50 metre aralıklarla bırakıldı.
Kaplan yaptığı açıklamalarda Marmaris’ in % 85’ inin ormanlarla kaplı olduğuna ve herkesin orman yangınlarını engellemek için üzerine düşen görevi yapması gerektiğine vurgu yaparak” Marmaris yangın riski yüksek olan bir yer, Bozburun Yarımadası’na giden bu yol nüfusun da fazla olmasından dolayı yangınların görüldüğü bölgeler. 2 yıldır vatandaşlardan temin ettiğimiz bidonları toplayarak vatandaşlarımız ile beraber 10 metrelik aralıklarla düzenledik. Böylece yangına ilk anda müdahaleyi de gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.
Dursun Kaplan, geçen sene bidonların yarısının kaybolduğunu belirterek vatandaşlardan daha duyarlı davranmalarını istedi ve bidonların sadece yangına müdahale amaçlı kullanılmasına vurgu yaptı.

Asparan mevkiinde yer alan ve tur acentaları cip safarilerinin de uğrak yeri olan yollara da bidonların konulacağını belirtildi ve bidonların sayısını arttıracaklarına da vurgu yapıldı.
Vatandaşlar ise, ormana ve çevreye faydalı olmak için bu düzenlemelerin yapıldığını başka bir amaç taşımadığını dile getirdiler.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*