Türkiye Hentbol Federasyonu 2015-2016 sezonu Türkiye Bayanlar 1. Ligi Yalıkavakspor – Ankara Hentbolspor  karşılaşması, Bodrum’un Gümbet Mahallesi’nde yer alan Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda oynandı. Bu yıl 1. ligde mücadele eden Yalıkavakspor Hentbol Takımı, ilk karşılaşmasına kendi seyircisinin önünde çıktı. Karşılaşmanın ilk dakikalarından itibaren rakibinin üzerinde baskı kuran Yalıkavakspor, ataklarını gole çevirdi. İlk yarıyı 22-11 önde tamamlayan Yalıkavakspor, ikinci yarıda da Ankara Hentbolspor üzerindeki baskısını sürdürdü. Rakibini 40-23 mağlup eden Yalıkavakspor Kulübü, galibiyet sevincini karşılaşmayı izleyen taraftarlarla birlikte yaşadı.

Karşılaşmayı Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü Başkanı Rıza Karakaya ve Hentbol Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Recai Gülhan başta olmak üzere kulüp yöneticileri ve vatandaşlar izledi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, hentbolcu kızları tebrik ederek “Kızlarımızı ve ailelerini tebrik ediyorum. Sahaya yansıttıkları mücadeleci ruh oldukça önemli ve gençlerimizi böyle karşılaşmalarda mücadele ederlerken görmek bizleri çok mutlu ediyor. Başta kızlarımızı, sonra antrenörlerini, kulüp yöneticilerini ve ailelerini kutluyorum.” dedi.

Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Spor Salonu, bu yıl Türkiye Hentbol Federasyonu Bayanlar 1. Ligine yükselen Yalıkavakspor’un karşılaşmalarını Bodrum’da oynayabilmesi için Bodrum Belediyesi tarafından hazırlandı. Zemini yenilenen salon, federasyonun belirlediği standartlara uygun hale getirildi. Ayrıca salonun havalandırma sistemi için gerçekleştirilen ihale ise sonuçlanmak üzere.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*