Çağdaş Bilim Koleji’nin yüzlerce öğrencisinin harçlıklarıyla aldıkları 1 ton mama, Belediye Hayvan Barınağı’na bağışlandı.  Söz konusu yardımın,  barınak tarihinin en büyük bağışı olduğu açıklandı.

 

Kolejin 1’den 8.sınıfa kadar olan sınıflarında eğitim gören 510 öğrenci, okul aile birliğinin de teşvikleriyle biriktirdiği harçlıklarla, Belediye Hayvan Barınağı’nda yaşamlarını sürdüren yüzlerce köpek için  ‘rekor’ ağırlıkta tam 1 ton mama aldı.

 

1 ton mama, bu süreçte işbirliği desteği veren Marmaris Hayvanları Koruma Derneği’nin(MAHAYKO) de aracılığıyla Hayvan Barınağına bağışlandı.

Bağış dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleşti. Okulun 210 öğrencisi, yardımda bulundukları sevimli dostlarının yaşadığı barınağı gezdi.

MAHAYKO Başkanı Gürol Yakal, yaptıkları bağışın barınak tarihinin en büyüğü olduğunu belirttiği öğrencilerin yanı sıra onların velilerine, öğretmenlerine ve okul yöneticilerine teşekkür etti. Yakal davranışın örnek olmasını diledi. Yakal, öğrenci, okul aile birliği üyeleri ve okul yönetimi temsilcilerine birer teşekkür belgesi verdi. Okul Müdürü Ahmet Ünal da amaçlarının hem barınağa yardım etmek hem de çocukların hayvan sevgisi kazanmalarını sağlamak olduğunu belirterek, kampanyayı yürüten okul aile birliği üyelerine teşekkür etti. (Ajans DORA)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*