Uzun yıllar akıllardan silinmeyen şarkılara imza atan Harun Kolçak, eski şarkılarının rock versiyonları, yeni şarkıları ve usta müzisyen kadrosu ile Davy Jones’s Locker’da sahne aldı. İki saat sahnede kalan sanatçı, eğlence severlere coşku dolu anlar yaşattı. Yeni tarzı, yenilenen şarkıları ve müziği ile hayranlarına müzik ziyafeti veren sanatçı, Marmaris’e hayran olduğunu belirtirken “Marmaris kışın daha güzel” diyerek duygularını ifade etti. Ünlü gitarist Asım Can Gündüz ile de sahne paylaşan Kolçak, hayranlarına tekrar buluşma sözü verdi.

Harun Kolçak kimdir:

1955 İstanbul doğumlu sanatçı Saint Benoit’de eğitimini sürdürdüğü sırada müzik çalışmalarına o yıllarda basgitar çalarak başlamış, içindeki müzik tutkusu artınca sinema sanatçısı olan babası Eşref Kolçak’la konuşarak eğitimini yarım bırakmış ve profesyonel müzik çalışmalarına başlamıştır. İlk çalışmalarına rock müziğin babası olarak tanınan Erkin Koray’la başlamıştır. 1977’de Erkin Koray’ın çıkardığı Tutkusu albümünde basgitar çalmıştır.

Silahlıpoda Ritm 68 orkestrasına 1978 yılında bas gitarist olarak katılan Kolçak, askerlik dönüşü caz müziğe yönelmiş, Aydın EsenNeşet RuacanNükhet Ruacanve Erol Pekcan gibi ünlülerle çalışmış ve müzikal deneyimini artırmıştır. O dönem Harun Kolçak, Onno Tunçtan orkestrasına katılması için teklif almıştır. 7 yıl boyunca Onno Tunç Orkestrası`nda bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yapan Kolçak, Zerrin Özer ve Aşkın Nur Yengi ile birlikte yaptığı düetler ile Kuşadası “Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması” ve Antalya “Akdeniz Akdeniz Müzik Yarışması” adlı şarkı yarışmalarında ödüller almıştır.

1991’de Onno Tunç ile ortak yaptığı “Gir Kanıma” albümü ile başarılı çıkış yakalayan Kolçak’ın, albümlerinin çoğunda söz ve müziğin kendisine ait olması sanatçının kariyerinin güçlenmesine yol açmıştır. Kolçak, 2012’de Yeniden Doğuyorum adlı solo albüm çıkarmıştır. Ekim 2013 itibariyle Harun Kolçak&Rock Off isimli grup kurmuştur. Can Güney, Yusuf Tunceli ve Orkun Gezer`in olduğu grubun verdiği ilk performansı Okan Bayülgen`in Makina Kafa adlı programda vermişlerdir.

Albümler

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*