Marmaris ve Çamlı Mahallesi halkının şikayetlerini dile getiren Fatih Öztürk, yetkililerin şu hususlara dikkat etmelerini istedi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, bu seneye kadar Çamlı Köyü Muhtarlığı’nın işlettiği Kleopatra Adası’nın hemen karşısında yer alan, yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği İncekum Plajı’nı Muğla’nın büyükşehir olmasıyla birlikte aylığı 75 bin liradan 10 yıllığına kapalı teklif usulüyle ihaleye çıkarttı. İhaleye 30 firma başvururken 13’ü ihale şartnamesini tamamladı. Sonuçta 255 bin liraya Pınargözü Turizm Ticaret Limited Şirketi ihaleyi kazandı. Plajın ihaleyle özel bir şirkete kiralanması başta muhtar Kerim Ekinci ve mahalle halkını çok üzdü. Plajı muhtarlık işletirken girişlerde 5 TL alınıyordu. Tuvalet ve duş imkanı ücretsiz sağlanıyordu.
Bugün İse;

1.Gidiş dönüş duş wc kabin 10 TL. Diye girişi asılan levhayla 10 TL ücret alınmaktadır. Kesilen bilet yolcu taşımadır. Bunun kaç parası yol, kaç parası duş, kaç parası soyunma kabini, kaç parası wc belli değildir. Belki de giden kişi bu ek hizmetleri hiç kullanmayacaktır.

2.Mesire yerlerinde giriş ücreti yoktur, vatandaş yürümek istediği zamanda yangın tehlikesinden dolayı yürüyemezsin yasak denilmektedir. Böyle bir yasak varsa kiraya veren kurum bunu belirtmelidir.

3. Taşıma traktörle yapılmaktadır. Traktör yük taşıma aracıdır. Ruhsatın da yolcu nakli yazmayan hiç bir araçla yolcu taşınamaz çünkü sorumluluk sigortaları yapılmamaktadır. Traktör römorkunda akşam üzerileri tıka basa insan taşınmaktadır.

4.Otopark ücretsiz denilmektedir. Çevre ve şehircilik bakanlığının uhdesinde olan bir alana işletmecinin izin almadan bu şekilde kullanması doğru değildir.

5. Saha içerisindeki masalardan oturma ücreti alınmaktadır. Sözleşme gereği masa ücreti alınmamalıdır.

6. Yeni yapılan ahşap tesis vb ruhsatlı yapılar mıdır? Belediyeden yapı kullanma izni alınmış mıdır? Yapmış olduğu tesisler için Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün onayı var mıdır?

7. İşleten firma faaliyetinden dolayı Belediyeden ruhsat almış mıdır? Belediyeden mühürleme yapılmış mıdır mühür fekki söz konusu mudur?

8. Çalışan personel sağlık muayeneleri yapılmış mıdır?

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*