Halk TV’de ekranlara gelen Uğur Dündar’ın hazırlayıp sunduğu ‘Halk Arenası’ bu hafta Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe Başkanlığının öncülüğünde Marmaris’te gerçekleşti.

Halk Arenası’nın bu haftaki konukları ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Grup Başkan Vekili Özgür Özel ve İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi katıldı.

Uğur Dündar’ın vatandaşların seçim güvenliği ile ilgili kaygılı olduğunu soran Uğur Dündar’ın sorusuna CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, “ Sandık başında 2 değil gerekiyorsa 50 kişi olacağız. Sandıktaki olguları izleyecek yeterli sayıda arkadaşımız olacak. AKP’yi tarihin çöplüğüne süpüreceğiz.” dedi.

Armutalan Kültür Merkezi’nde Marmarislilerle buluşan Halk Arenası’na büyük bir ilgi vardı. Marmarisliler salonu hınca hınç doldurdu. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ında katıldığı programa CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ, Nurettin Demir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YEDEKÇİ: TERÖRÜN TAMAMINA KARŞIYIZ

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı harekatı ile programa başlayan gazeteci yazar Uğur Dündar, Afrin’de şehit olan askerlere rahmet ve geride kalan ailelerine sabır dileyerek, Afrin harekatını konuklarına sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, askerimiz ile yan yana savaşabilecek ruha sahip olduklarını ifade ederek, “Çünkü biz gerçekten Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Çünkü biz gerçek vatanseveriz. Biz bu ülkedeki gerçek milliyetçileriz. Biz PKK denen lanet terör örgütü silinene kadar Mehmetçiğimizin daima yanındayız. Allah onlara güç kuvvet versin. Mehmetçik bizimdir. Milli ordumuz bizimdir. Biz PKK ve diğer terör örgütlerinin tamamına karşıyız. Ama onlar düne kadar kol kola geziyorlardı. Mustafa Kemal Atatürk bu vatanı bizlere zor şartlar altında kazanarak emanet etti. Biz şuanda daha şanslıyız. Çünkü Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda ilerliyoruz. Bu karanlığa, bu tek adam diktasına karşı omuz omuza mücadele etmeliyiz. Gerçek vatan evlatları şu an cephede savaşıyor. Ancak kimlerin çocukları sahte çürük raporlarıyla askere gitmiyor. Sağlık Bakanlığı bunların raporlarını bir incelesin.

ÇOCUĞUN TECAVÜZE RIZASI YOKTUR OLAMAZ

Daha sonra küçük yaşta çocukların tecavüze uğraması ve kadına şiddet olayları hakkında meclis araştırması isteyen CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi’ye mecliste yaptığı konuşsmasını tekrarlamasını isteyen Uğur Dündar, Yedekçi’nin bu konuda kamuoyunu bilgilendirmesini istedi.

Yedekçi, “Ak Parti zamanında çocuklarımızı hedef alan tecavüz olayları yüzde 700 arttı. Ve meclis araştırması istedim. 10 yılda 300 bin çocuğa taciz ve tecavüz edilmiş. Biliyor musunuz 38 günlük bebek Van’da tecavüze uğradı. Her geçen gün bu olaylar artıyor ve mevcut hükümet bunu yapanları cezalandırmak yerine neredeyse kol kanat geriyor. Biz bu çocuklarımızı onların eline bırakmayacağız. Onların önüne duvar olacağız. Çocuğun tecavüze rızası yoktur olamaz. 18 Yaşın altındaki bütün çocuklar çocuktur. 18 Yaşın altındaki çocuğa tecavüz eden sapıktır. Bu tecavüz konusunda bunlar guruplara ayıralım diyor. 0-12, 12-15 ve 15-18 ayrı değerlendirilsin diyorlar. Bunda amaç ne? Onun için yan yana duracağız çocuklarımızı koruyacağız” dedi.

Kadına şiddetin yüzde bin 500 arttığını ifade eden Yedekçi sözlerini şöyle sürdürdü, “Hep birlikte yumruk olup bu karanlığı dağıtmalıyız.Biz kadınlar olarak gür sesimizle konuşabiliyoruz. Bize bu hakkı Mustafa Kemal Atatürk verdi.

BU FABRİKALARI SİZE BİRİLERİ Mİ SATTIRIYOR?

16 yıldır ne yaptınız. Fabrika mı kurdunuz? Turizmi mi arttırdınız? Ekonomiyi bitirdiniz. Her yeri beton yaptınız. Terörü arttırdınız ve her şeyi sattınız. Bu ülke bizim bu fabrikaları size biri mi sattırıyor. Şeker fabrikalarımız bilinçli olarak son 10 yılda zarar ettiriliyor. Bu ülkeyi işçisinden emeklisine size yedirmeyeceğiz. ” şeklinde konuştu.

 

ÖZKAN: ŞEHİTLERİMİZ İÇİN YEREL, GENEL VE CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNİ KAZANACAĞIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’da Afrin harekatı ile ilgili düşüncelerini paylaşarak, Mehmetçiğin her daim yanında olduklarını söyledi. Özkan, “ Böyle bir acıyı dayanabilmek için güçlü dayanak olması gerekir. Oda şehitlik mertebesidir. Şehit ailelerimizin acılarını yüreğimizde hissediyoruz. Biz bu terör pisliğini yenmek zorundayız. Bu sorunu akılla çözmek ve gelecekte tekrar yaşanmayacak şekilde çözmek gerekir. Bunu biz çözeceğiz. Yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanacağız. Bunu boynumuzun borcu şehitlerimiz için kazanacağız. Bu acılı günlerde bunları söylemek çok zor ancak bu konuları konuşmak zorundayız. Sizlere söz veriyoruz biz kazanacağız. Bu ittifakın yapacağı hiçbir şey yok. Biz varız. Bunu yapacak bilgi birikim ve güce sahibiz. Suriye’yi yeniden yaşanır bir ülke haline getireceğiz. Ve Suriyelileri tekrar ülkelerine göndereceğiz. Yurdumuzda ve dünyada barışı biz sağlayacağız.

 

ÖZKAN: SANDIKLARI KORUYACAĞIZ

Programın ilerleyen bölümünde gazeteci yazar Uğur Dündar konuklarına YSK’nın geçersiz oyları geçerli kabul etmesinin ardından vatandaşların bu konuda kaygılı olduğunu ve CHP’nin bu konuda seçmene güvence verebilecek mi diye sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, seçim çalışmaları kapsamında büyük bir hareket başlattıklarını belirterek, “ Referandumda 10 bin 700 sandıkta sandık başına hiçbir siyasi parti müşahit koyamadı. Bizde koyamadık. Ancak o sandıkları biz sahip çıktık. Seçimlerde bütün olarak hareket edeceğiz. Sandık başında 2 değil gerekiyorsa 50 kişi olacağız. Sandıktaki olguları izleyecek yeterli sayıda arkadaşımız olacak. AKP’yi tarihin çöplüğüne süpüreceğiz.” dedi.

 

ÖZEL “İTTİFAKA MECBURİYETİMİZ YOK”

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’de ittifaklar ile ilgili açıklamalarda bulundu.Özel, “”Bizim bir ittifaka muhtaçlığımız, bir ittifaka mecburiyetimiz yok. CHP’nin kuracağı ya da kurmayacağı bir ittifakı AKP’nin ve MHP’nin bu kadar sahiplenmesi, kendi tarihi çaresizliklerinden kaynaklanıyor. 2019’da Cumhuriyet tarihinin en kritik seçimlerinden biri olacak. İki turlu bir seçim olacak. Bu iki turlu seçimin sonunda, kazananların cumhuriyetçiler, demokrasiden ve parlamenter sistemden yana olanlar, olması ön şartımız. Bunun dışında herhangi bir şartımız yok. Bizim yurtseverler ittifakımız var.

16 yıldır Ak Parti’nin hiç bir şey yapmadığını belirten Özel, “ Arı gibi çalışacağız. Bütün gücümüz ve kaynaklarımızla seçim güvenliğini sağlayaağız. Önümüzde yeni bir Türkiye var. Herkesin oyunu koruyacağız.

GENÇLERDE OKLUK’A DOKUNMA MESAJI

Programda ayrıca CHP Gençlik kolları, Okluk koyunda yapımı devam eden Cumhurbaşkanlığı yazlık konutu için protesto etti. 40 bin ağacın kesileceğini vurgu yapan gençler ellerine ‘Okluk’a dokunma’ yazılı pankart açtı. Ayrıca gazeteci Uğur Dündar konuklara Okluk Koyu ile ilgili zamanın Cumhurbaşkanı Turgut Özel ile ilgili bir anısını paylaştı.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*