Denizbank’ın internet sitesi Belediyedeniz.com, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ı haftanın belediye başkanı, Marmaris’i ise haftanın kenti seçerek, internet sitelerinde geniş yer verdi. “Yaz tatili denince akla ilk gelen şehirlerden birindeyiz bu hafta, Marmaris’teyiz. Marmaris’i duyduğunuzda gözünüzde küçük ve şirin bir tatil beldesi canlanıyorsa tamamen yanılıyorsunuz. Marmaris, kentsel kimliği ve gelişmiş şehircilik yapısıyla sizleri hayrete düşürecek büyüklükte. 90 binlik kış nüfusuyla illerle, yazın 600 bine varan nüfusu ile de büyükşehirlerle yarışan ilçe bu kalabalığına rağmen huzurlu bir yer.” şeklinde başlayan röportaj Başkan Acar’ın açıklamalarıyla devam etti.

Marmaris’te turizmin her çeşidi var…
Neredeyse tüm Türkiye üşürken hala sıcak olan Muğla’nın tatil kenti Marmaris’i gezdik önce. Tatil denilince akla ilk gelen yerlerden burası. Kışın bile çok hareketli bir ilçe. 90 bin olan nüfusu yazın 600 binlere dayanıyor. Belediye de şüphesiz tüm planlarını yaz nüfusuna göre yapıyor.

Marmaris merkezi, tam anlamıyla şehirleşmesini tamamlamış halde. Uzun sahil şeridi, dillere destan bisiklet yollarıyla yaşanabilir bir kent manzarası sizi karşılıyor.
Marmaris’te gezebileceğiniz yerlerin sınırı yok. Eğlenmekten, dinlenmeye, tarihi yerlere yok yok bir şehirdesiniz. Ayrıca öyle birkaç günlüğüne geldiyseniz eğer; bizden söylemesi çok şey kaçırırsınız. Belediye Başkanı Ali Acar’a göre buraya 15 günlüğüne gelseniz her günü dolu dolu geçecektir.

Röportajın tamamı için;

http://www.belediyedeniz.com/…/marmaris-aktif-turizm-anlayi…
http://www.belediyedeniz.com/…/marmaris-te-turizmin-her-ces…

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*