Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası, ilçe esnafları için düzenlediği eğitim seminerlerine devam ediyor. Oda tarafından bu kez de kuaför ve güzellik uzmanları için bir eğitim verildi. İstanbul’dan gelen güzellik uzmanları, Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve üyelerine,  Marmaris’teki kuaförlere ve güzellik uzmanlarına eğitim verdi. Kalıcı makyaj ve dövmenin yapılışını uygulamalı bir şekilde gösteren uzmanlar, Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından düzenlenen etkinliğe çok sayıda kuaför ve güzellik salonu işletmecisi katıldı.

Güzellik Uzmanları Oda Başkanı Ayşe Aydın, “Bu tarz eğitimler hizmet içi eğitime giriyor. Katılımcılar sadece katılım sertifikası alacak” dedi. Günün sonunda kuaför salonları ziyaret edilerek yerinde tespitler yapıldı. Muğla Esnaf Odaları Birlik Başkanı, Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı ve Türkiye Esnaf Odaları Konfederasyonu Danışma Kurulu Üyesi Şükrü Ayyıldız’ın da katıldığı ziyaretlerde esnafın sorunları da dinlendi.

Seminerin son günü ise Marmaris’teki hanımları sihirli bir dokunuşla Düğün, nişan ve buna benzer sosyal aktivitelere hazırlayan Narsist Güzellik Merkezi Sahibi Seher Erden yaptığı sunumda katılımcılara kişisel bakımın önemini vurgularken, uygulamalı olarak da gösterdi. Ayrıca seminerde katılımcılara uzmanlar tarafından makyaj teknikleri de anlatıldı.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*