Güzel Köylü dizisinde Sude karakterine hayat veren Su Kutlu diziden kovuldu.
Çekimleri Muğla’nın Yatağan İlçesi’ne bağlı Bozüyük Mahallesi’nde yapılan Güzel Köylü dizisinde Sude karakterini canlandıran 24 yaşındaki Su Kutlu Muğla’da bir barda çıkardığı olayların ardından diziden çıkarıldı. Güzel Köylü dizisi yönetmeni Mustafa Şevki Doğan yaptığı açıklamada;

“Son olarak dizimizde oynayan Su Kutlu arkadaşımızın başından bir sorun geçmiş, bu bizim bilgimizin dışında kendi ferdi saatlerinde yani iş dışında bir mekânda içki alırken bir takım tatsız vakalar ve tatsızlıklar yaşanmış. Su Kutlu, ortamda olmaması gereken, ortamda yapılmaması gereken kimi şeyler yapmış, herhangi bir sorun yaşamadığımız, kurallara uyulursa yaşanmayacak bir mekânın kapatılmasına sebep olmuş. Öyle ya da böyle bu konuda mekanın ve mekan çalışanlarının haksızlığa uğradığını düşünüyorum.

Bu vakanın Güzel Köylü dizisinin çalışanları ve diğer oyuncuları ile hiçbir alakası yoktur. Bu konuyu olay olduktan sonra duyduk. Altını çizerek tekrar söylüyorum biz hiçbir şekilde, hiçbir makama mekanın kapatılması için ya da Su Kutlu’nun cezalandırılması için herhangi bir istekte bulunmadık. Biz mağdur olan mekanın çalışanlarının yanındayız. Bu yüzden Su Kutlu arkadaşımızı şu anda çekim yaptığımız bölümün senaryosundan çıkartıyoruz. Hem bize, hem Muğla’ya hem de bu işin markasına zarar verdiği için onunla çalışmayı reddediyoruz. Para kazanırken ortada inşa edilmesi gereken bir şey varken duruş ve efendilik değişmemelidir.

Bütün Muğlalılardan böyle bir şey yaşandığı için özür dilerim ve başka bir sorun yaşanmayacağının garantisini veririm. O arkadaşımız artık aramızda olmayacak. Bir kişi yüzünden Muğla halkının mutsuzluğunu istemem. Bu durum bize kan kaybettirse bile, reytinglere etkili olsa bile, yüz kişinin ve buna bağlı olarak bir köyün çevresinde bu işten para kazanan insanların gırtladığından geçen helal parayı bile kaybetmek adına bu riski göze alarak ben Su Kutlu’yu diziden çıkartıyorum. Benim için Muğla’nın huzuru bu kişiden daha önemli” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*