DSC_8268Muğla Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü tarafından Muğla ilindeki gazetecilere iki günlük eğitim semineri verildi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) salonunda düzenlenen ‘Güçlü Basın, Güçlü Muğla’ eğitim seminerine yaklaşık 40 gazeteci katıldı. Seminerin açılışında konuşan Basın Yayın Enformasyon Muğla, Denizli ve Aydın İl Müdürü Cavit Okur, “Bu seminerler hem bilgi eksikliklerinin giderilmesi, hem de tanışma ve kaynaşma açısından önem taşıyor.” dedi.
Muğla Valisi Amir Çiçek,  “Doğru ve objektif habercilik ilkesi basın camiasında çok önemli. Söz çıktı mı artık o söz haberi yapana değil, kamuoyuna aittir. Eğer o haberde bir eksiklik veya hata varsa düzeltilmesi mümkün değil. Onun için bu tür eğitim seminerlerinde etik kurallar ve doğru kaynaktan alınan haberlerin önemini konusunda bilgiler tazelenecektir.” dedi.
MÜSİAD toplantı salonunda düzenlenen ‘Güçlü Basın, Güçlü Muğla’ eğitim seminerinde Foça Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hülya Dinçel ve Sabah Gazetesi Yazarı Berrin Tuncel Birer, basın yayın ilkeleri ve haber yazma teknikleri hakkında konuşma yaptılar. İki gün süren seminer sonunda katılan gazetecilere sertifika verildi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*