Gran Fondo Sona Erdi

0
66

Salcano Gran Fondo Marmaris Bisiklet Yarışı Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla bu haftasonu ikinci kez Marmaris’te gerçekleştirildi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay tarafından Türkmenistan Parkı önünde startı verilen yarış aynı noktada sona erdi. Yarışlara, Türk bisikletçilerin yanı sıra İsviçre, İngiltere, Fransa, Kanada, Belçika, Rusya, Azerbaycan, Sri Lanka, İran ve Amerika Birleşik Devletleri gibi farklı ülkeden 173’ü uzun parkur olmak üzere toplamda 466 amatör bisikletçi katıldı. Yoğun katılımın yaşandığı yarış, 97 km’lik uzun parkur ve 65 km’lik kısa parkur olmak üzere iki farklı kategoride yapıldı.

Yarışlara ikinci kez ev sahipliği yaptıklarının belirten Başkan Oktay, ‘’Önümüzdeki yıllarda bu etkinliklerin daha geniş katılımlı sağlanması için desteklerimiz daha çok olacaktır. Gran Fondo bisiklet yarışını Marmaris’imizin tanıtımı içinde oldukça önemli ve kıymetli buluyoruz’’ dedi.

Kıyasıya rekabetin yaşandığı 97 kilometrelik uzun parkurda erkeklerde Gökhan Uzuntaş, 3.00.31’lik derecesiyle birinci, Agit Salman 3.03.18 ile ikinci, Ali Gülcan da 3.13.42 ile üçüncü oldu. Kadınlarda Esin Yılmaz 3.38.24 ile birinci oldu.

65 kilometrelik kısa parkuru ise erkeklerde Furkan Abdullah Pamukçu 2.05.10,7’lik derecesiyle birinci, Süleyman Çelikkaya 2.05.10,8’le ikinci, Mehmet Kanat da 2.06.20’yle yarışı üçüncü sırada tamamladı. Kadınlarda Pınar Arpınar Avşar 2.48.44’lük derecesiyle ilk sırada yer alırken, İdil Mengü 2.52.41’le ikinci, Nihal Özdemir Köse ise 2.53.27’yle üçüncü oldu.

İZMİR’Lİ BİSİKLETÇİ HAYATINI KAYBETTİ

65 Km’lik Kısa parkur yarışına ferdi olarak İzmir’den katılan İhsan Evren (37)  parkurun Osmaniye – Bayır mahalleleri arasındaki bölümünde bisikletiyle seyir halindeyken fenalaştı. Yarışlarda görevli sağlık ekibinin yaptığı ilk müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırılan Evren, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Üzücü haber sonrası yapılması planlanan kupa töreni iptal edildi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*