Bu yıl 5.si gerçekleştirilen Günseli Top Resim Atölyesi Genç Yetenekler Resim Sergisi, Marmaris Netsel Marina’da sanatseverlerle buluştu. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Haftası sebebiyle Günseli Top Resim Atölyesi öğrencilerinin çalışmalarının sergilendiği eserler büyük beğeni toplarken, bazı genç öğrencilerin resim workshop’u ilgi ile izlendi. Öğrenci aileleri, turistler ve vatandaşların ilgi gösterdiği açık hava sergisinde ziyaretçilere canlı müzik dinletisi de sunuldu.

Sergi ile ilgili açıklama yapan Ressam Günseli Top; “Lisede okuyan, resme gönül vermiş, akademi ya da güzel sanatlar liselerine hazırlık öğrencilerinin çalışmalarından oluşuyor. Sergi açabilmek için birçok yere müracaat ettim. Maalesef Marmaris’te yer sıkıntısı çekiyoruz. Netsel Marina bu etkinliğe kucak açtılar. Onlara  teşekkür ediyoruz. Ama bu Marmaris’te ciddi bir yaradır. “diyerek sözlerine şöyle devam etti.

Günseli Top, sergi sebebiyle çok heyecanlı, mutlu olmanın yanı sıra üzgün olduklarını da söylerken; “Bir tane galeri var o da Belediyenin tekelindedir. Canının istediğine verir, istemediğine vermez. Onun dışında Blueport var ama AVM’de resim galerisi olmaz. Orası bir alışveriş merkezidir. Orası da değişik amaçlar için kullanılıyor. Bu yıl orada da yer bulamadık. Bu kadar güzel resimler yapan Marmaris’in çocukları, maalesef resimlerini sergileyecek yer bulamıyorlar. Üzgünüm. Bu konuda çok üzgünüm. Bu sergiyi açabilmek için sabahın 9’undan beri buraya şövale taşıyorum. 53 yaşındayım. Öğrencilerimin yardımıyla el birliği ile şövale taşıdım. Bu çok acı maalesef. 27 senedir Marmaris’te yaşıyorum. 27 senedir öğrenci yetiştiriyorum. Ve hala bir destek göremiyorum. İlle bir derneğe, kuruma, bir şeye mi bağlı olmam gerekiyor ”dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*