Bu yıl 6.sı gerçekleşen Dream Style Tasarım Yarışması Marmara Park Alışveriş Merkezi’nde gerçekleştirildi. 195 genç tasarımcının başvuru yaptığı yarışma da seçilen 20 genç tasarımcı, rüyalarını gerçekleştirmek için kıyasıya bir rekabete girdi. Yarışmanın Jürisinde; ünlü modacı Cemil İpekçi, podyumların unutulmaz ismi Deniz Akkaya, ünlü organizatör Banu Noyan, şarkıcı Reyhan Karaca, Marmara park AVM Müdürü Ozan Canbolat, ITU Moda Program Başkanı Prof. Dr. Cevza Candan, Mimar Sinan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Piraye Yüksel ve Ajans Sahibi Tümay Özokur yer aldı.

Yarışmanın sunuculuğunu Derya Çoşkundeniz ve Suat Güzey üstlenirken, pop müziğin ünlü isimlerinden Reyhan Karaca muhteşem şarkılarıyla konuklara unutulmaz dakikalar yaşattı. Koreografisini Banu Noyan’ın hazırladığı yarışmada 20 genç, bütün hünerlerini sergiledi.

Cemil İpekçi: Kolaya Kaçmayın

Moda dünyasının duayen ismi Cemil İpekçi, yarışmacıları sık sık eleştirdi. Tasarımlarını beğenmediği yarışmacılara “Biraz zevkli olun yaratıcı olun dünyayı araştırın kolaya kaçmayın” dedi.

Deniz Akkaya Kadın Tasarımcıları Pasiflikle Suçladı

Podyumların unutulmaz isimlerinden Deniz Akkaya ise bayan tasarımcıları pasiflikle suçladı. Türkiye’de erkek tasarımcıların daha başarılı olduğunu söyleyen Akkaya, “Bu ülkede erkek tasarımcılar daha başarılı oluyor. Siz bu kadar pasif kalırsanız işte böyle erkekler önden gider” dedi.

Yarışmanın birincisi Gri Modernizasyon isimli tasarımıyla Ufuk Akkaya, ikincisi Esrarengiz Desen’le Gizem Yılmaz, üçüncüsü ise Zulüm  İnsana Özgüdür ile Hatice Selen Kural oldu.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*