Anadolu Jet’in Dalaman’a bölgesel direk uçuşların başlaması projesi kapsamında acenteciler iki gün boyunca Marmaris’i gezerek yakından tanıma fırsatı buldu.
Gündüz, Marmaris şehiriçi, Osmaniye- Bal Evi, Bayır, Kızkumu ve Selimiye’yi gezen konuklar akşam yemeğinde ise Marmaris Belediyesi tarafından ağırlandı.
Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, acentecilere yaptığı konuşmada Denizli’nin iç pazarda pilot il seçildiğini ve bazı çalışmalar yaptıklarını hatırlattı. Bu çalışmaların ardından Denizli’den Marmaris’e ciddi hareket sağlandığını söyledi. Acar, iç pazar payını arttırmak için bu çalışmalara devam ettiklerini ifade ederek “Karadeniz bölgesi acentecilerini ağırladık. Bölgenin tanıtım programını gerçekleştirdik. Güney bölgemizde Antep ve Adana bölgesinden gelen arkadaşlarla birlikteyiz. Bölgemizi tanıtıyoruz. Geri dönüşün çok iyi olduğunu görüyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor. Karşılıklı faydayı amaç ediniyoruz. Biz sadece o bölgeden buraya misafir getirmeyi değil, uçak koyarak riski göze alan firmaya destek olmak amacıyla buradan da Gaziantep ve Adana’ya misafir gitmesini hedefliyoruz.” dedi.


Dalaman Havalimanı İş Geliştirme Direktörü Orçun Songur da ziyaret hakkında bilgi verdi. Songur “Bölgesel uçuşlar çalıştayının ardından Karadenizli acenteler gelmişti. Şimdi ise Antep ve Adana bölgesinden acente temsilcileri geldi. İç pazara yoğunlaştık. Bölgesel direk uçuşların başlaması için çaba harcıyoruz. Yerel yönetimler destek veriyor. Marmaris Belediyesi’ne bu anlamda teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki sezon bu çalışmaların meyvelerini almayı ümit ediyoruz.” dedi.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*