Haberin görüntüsünü Faceboomk sayfamızdan izleyebilirsiniz

https://www.facebook.com/samataplusmagazin/?fref=ts

 

TBMM FETÖ’nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu üyeleri, dün akşam saatlerinde Marmaris’e gelerek 15 Temmuz gecesi darbeci askerlerin saldırdığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konakladığı “Club Turban Otel’de incelemelerde bulundu. İncelemelerin ilk aşamasında, Komisyon Sözcüsü Mihrimah Belma Satır, Marmaris’e ‘Gazi’ unvanı verilmesini önerdi. Mihrimah Belma Satır, önerisinin teklif haline getirilmesi durumunda ilk imzayı kendisinin atacağının sözünü de verdi.  Söz konusu teklifin en kısa sürede hazırlanacağı öğrenildi.

AK Parti Burdur Milletvekili ve Komisyon Başkanı Reşat Petek, Başkan Vekili Selçuk Özdağ, sözcü Mihrimah Belma Satır ile komisyon üyeleri Ravza Kavakçı Kan, Hüseyin Kocabıyık, Burhanettin Ünsal ve Mehmet Erdoğan, akşam saatlerinde geldikleri Marmaris’te, Muğla Valisi Amir Çiçek ve otelin işletmecisi Serkan Yazıcı’dan, 15 Temmuz’da tesiste yaşanan olaylar hakkında bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konakladığı binadaki çalışma odası ile Mehmet Çetin’in şehit edildiği odayı, Vali Amir Çiçek, Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ve Serkan Yazıcı eşliğinde gezip, inceleyen komisyon üyeleri, gördüklerine, duyduklarına inanmakta zorlandı.

Onlarca kurşun deliğinin bulunduğu Şehit Çetin’in odasında üyelere bilgi veren Vali Çiçek, darbeci hainlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerini öğrenmek için korumalarına işkence yaptığını söyledi, “Yaralılara müdahale etmek için gelen ambulanslara bile ateş ettiler, yaklaştırmadılar” dedi. Bu sözler üzerine Komisyon Başkanı Reşat Petek, tepkisini “Tıpkı Beşer Eset’in askerleri gibi” diyerek dile getirdi.

“KAHRAMAN MARMARİS’E ‘GAZİ’ UNVANI VERİLSİN”

Aynı gece İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Nedip Cengiz Eker’in de darbeci askerler tarafından şehit edildiğini hatırlatan Vali, Marmaris halkı ve medyasının da o gece kahramanlık örneği sergilediğini belirtti, “İlçedeki gazeteciler canı pahasına Cumhurbaşkanımızın ilk açıklamalarını duyurmak için çabaladılar. Çok sayıda vatandaş Cumhurbaşkanımıza siper olabilmek için otelin önüne toplandı. Hainlerin kaçmasını önlemek isteyen bazı vatandaşlar, onları almak için gelen helikopterlere ateş açtı. Yani o gece Marmaris bir kahramanlık destanı yazdı” diye konuştu.

İlçe yaşayanlarının gösterdiği duyarlılıktan etkilenen Komisyon Sözcüsü Mihrimah Belma Satır, Marmaris’e ‘Gazi’ unvanı verilmesini önerdi. Satır, önerisinin teklif haline getirilmesi durumunda ilk imzayı kendisinin atacağının sözünü de verdi.

SUKASTÇILARIN YARGILANMASINA 20 ŞUBAT’TA BAŞLANACAK

İncelemelerin ardından, aynı otelde, 15 Temmuz gecesi ilçede yaşananların tanıkları dinlenmeye başlandı.

Marmaris Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Demirel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik suikast girişimine ilişkin iddianamede adları geçen 47 sanığın yargılanmasına 20 Şubat’ta başlanacağını kaydetti.

Komisyon üyelerinin, Marmaris’teki temasları bugün öğlen saatlerine kadar süreceği bildirildi.

(Ajans/DORA/Haber-Fotoğraflar: Ender TÜRKKAN)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*