10. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali “Kadınlar Yaratıyor Şefler Seçiyor” etkinliğine birbirinden nefis yöresel lezzetler üreterek katılan kadınlar, GEMAD Üyesi Kadın Şeflerin tadımından tam not aldılar. Kekik Hatun tarafından sunulan doğal reçel çeşitlerinin yanı sıra, diğer ürünlerini de test eden Kadın Şefler beğenilerini belirterek, Kekik Hatun yöneticilerine markalaşma sürecinde yardımcı olacaklarını söylediler.
Etkinliğe katılan Şeflere Gemad Kütüphanesi için Karya’nın Altın Bebeği adlı kitabını imzalayarak sunan, Arkeografik Kolaj Sanatçısı Yazar Raşit Öztürk, kitabını yazarken danıştığı Mutfak Şeflerinin katkısı ile kitabının renklendiğini belirtti.
10. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali “Kadın Yaratırsa” Karma Güzel Sanatlar Sergisi’ne katılan Sanatçıların teşekkür belgelerini kendilerine takdim eden Festival Sanat Danışmanı, Dr. Refik Aziz, sanatçı kadınların Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlayarak, “Emekçi olmayan kadın yoktur, kadın hayatın her alanında emeği ve alın teri ile bulunmaktadır. Sanatçı Kadınlar emeklerini toplumla paylaşanlardır. Onları kutluyor 10. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivalindeki başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*