Marmaris Belediyesinin düzenlediği Yeni Yıl Festivali kapsamında ünlü şef ve konsept danışmanı Ebru Omurcalı  sağlıklı mutfaklar mottosuyla bir dizi etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinliğe sağlıklı yaşamaya ve beslenme önem veren çok sayıda yerli ve yabancı Marmaris yaşayanı katıldı. A Milli Futbol Takımı beslenme sorumlusu Ebru Omurcalı’nın düzenlediği etkinliklerden ilki Armutalan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. “Sağlığın kalbine giden yol mutfaktan geçer’ sloganı ile kahvaltıdan ara öğüne, arındırıcı içeceklerden keyifli akşam yemeklerine kadar sağlık şifa ve lezzeti bir araya getirdi. Sahne şovunu sergilediği tezgahın dekoru Tutku çiçeklik tarafından özenle yapıldı.

Sporcu beslenmesine de değinen Omurcalı’yı dinlemeye çok sayıda sporcu çocuk ve yetişkinler de katıldı. “Çorbanın kitabı” “Binbir gece sofraları” “Tatlının Kitabı” ‘‘Makarnanın Kitabı’’ ‘‘Salata Kitabı’’ Salata Kitabı Tatlılar & Tuzlular ve Gazan Gaynadı Marmaris Yemekleri ve içecekler olmak üzere 10 farklı kitabı bulunan araştırmacı yazar Ebru Omurcalı kitaplarını Serin Kültür Kitap Kafe’ de imzaladı.

Omurcalı’nın Marmaris Belediyesi’nin 1 ay süren yeni yıl festivali kapsamındaki bir diğer etkinliği “ yöresel tatlarla yeni yıl lezzetleri” idi.  Yeni yıl sofraları için şık, farklı lezzet ve tariflerini Marmaris’in yöresel lezzetleri ile birleştirdi. Marmaris’te bir ilki gerçekleştirerek canlı mutfak şovu yapan  Ebru Omurcalı Özlem Organizasyon’un hazırladığı şık sunumlu yılbaşı konseptli masada hindi weellington ve baklava yufkalı yaban mersinli ballı cheescake yaptı. Tadım sonrası izleyicilerden tam puan alan yemekler Marmaris Tv’ndan da canlı olarak yayınlandı.

 

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*