2004 yılından bu yana inşaat sektöründe, son derece iddialı ve büyük projelerin gerçekleşmesini sağlayan Enis Bilgiç, bu tecrübe ve birikimlerini daha geniş kitlelere aktarabilmek için iş ortağı Miraç Yılmaz ile birlikte Art Maris Yapı’yı kurdu. Çağdaş, güvenli ve konforlu yaşam alanları gerçekleştiren Art Maris Yapı’nın kurucuları ile sizin için buluştuk.

Art Maris yapıdan bahseder misiniz?

ART MARİS YAPI’yı 2013 yılında faaliyete geçirdik. Kurucu ortaklarından olduğum başka bir firma ile uzun yıllar bu sektörde son derece iddialı ve birçok büyük projenin gerçekleşmesinde pay sahibi oldum.  Bu sebeple, inşaat sektöründeki tecrübe ve birikimlerimi daha geniş kitlelere aktarmak istedim.

 

Bu yıl ki projeleriniz nelerdir? Ne gibi özellikler var projelerinizde ?

Bu yıl kentimizin birçok kıymetli yerinde, farklı beğenilere ve taleplere hitap edecek değişik projelerimiz mevcut. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda konut ve işyeri seçeneklerinden oluşan projelerimizde 2+1, 3+1 ve 4+1 daireler bulunmakta. Ayrıca, bu yıl Muğla’da da 24 daireli büyük bir proje ile ev sahibi olmak isteyen veya yatırım yapmak isteyen müşterilerimize de seçenekler sunduk.

Projelerinizde en çok neye önem veriyorsunuz?

Projelerimizde önem verdiğimiz önceliğimiz ve değişmez kuralımız binalarımızın sağlamlığı ve içlerinde kullandığımız ürünlerin kalitesi.  Bu konuda hassas olmamızın sebebi ise müşterilerimizin istek ve beklentileri. Konutlarımızın birçok yerinde 1.nci sınıf malzeme kullanmaya özen gösteriyoruz. Bugüne kadar yaptıklarımızı hiçbir zaman kısa vadeli düşünmedik. İşte bu yüzden tüm müşterilerimiz’’KALİTENİN YAPIMIZDA’‘olduğunu bilir.

 

Yabancı yatırımcılardan beklentiniz var mı?

Yatırımcıyı yerli yabancı diye ayırmak gibi bir lüksümüz yok. Fakat yerli müşteriden beklentimiz daha fazla. Çünkü burada yaşayıp evini ve yaşamını yenilemek isteyen yada MARMARİS’e yerleşme planı olanlar her zaman potansiyeli yüksek yerli müşteri grubundandır. Buna karşılık yaptığımız projelerimizden satın alan birçok yabancı müşterimiz vardır.

 

Konut alımlarında kampanyalarınız oluyor mu?

Belirli dönemlerde,  ev sahibi olmak isteyenlere bol seçenekli kampanyalar düzenliyoruz. Hem bizim hem de müşterilerimiz için bazı avantajlı sonuçları olan bu kampanyalara devam edeceğiz.  Alım gücünün herkese göre farklı olduğu günümüz şartlarında, müşterilerimize yardımcı olmak bizleri de sevindiriyor.

 

Kentsel dönüşüm konusunda biraz bilgi verir misiniz?

Bu konu aslında uzun uzun konuşulacak apayrı bir röportaj konusu. Eski binaların ve çevrelerinin yenilenmesi, çağdaş kentlerin değişmez kuralıdır. Biz firma olarak bu konuda eski bina sahipleriyle, bilinçlendirmek amaçlı zaman zaman fikir alışverişinde bulunuyoruz. Mimari açıdan daha güzel, daha konforlu ve elbette daha güçlü binalar yapmak, deprem bölgesi içinde bulunan MARMARİS için son derece önemli bir konu. ART MARİS YAPI olarak kentsel dönüşüm proje kapsamında hayata geçirdiğimiz birçok konut ve işyeri bulunmaktadır.

 

Marmaris’te inşaat sektörünün durumundan geleceğinden bahseder misiniz? İyileştirme konusunda ne gibi fikir ve önerileriniz var?

Ülkemizde her iş sektöründe olduğu gibi, inşaat sektöründe de belirli bir dalgalanma olmuştur. zamanla normale döneceğini düşünüyorum. Bu dönemi sancısız atlatmak için herkesin planlı ve programlı çalışması ve birbirine destek olması lazım. Sonuçta hepimiz aynı gemideyiz.

 

Art Maris’i rakiplerinden farklı kılan özellikleri nelerdir. ?

Öncelikle şu konuyu açıklığa kavuşturalım; bizimle aynı işi yapan hiçbir firmayı rakip olarak görmüyoruz. Çünkü her firma ayrı bir değer. Herbirimizin birbirinden farklı özellikleri var. Hepimizin yaptıkları işler ortada. Spesifik bir cevap vermek istemiyorum. Bu soruya en iyi cevabı müşterilerimiz verebilir.

 

Art Maris Yapı olarak Hedeflerinizden bahseder misiniz?

Hedefimiz belli ve çok net; ortağım Miraç Yılmaz ile birlikte bu yola çıkarken, Muğla, Marmaris ve civarındaki tüm yerleşim yerlerinde yeni, çağdaş, güvenli ve konforlu yaşam alanları gerçekleştirmeyi hedef aldık. Bu yüzden ART MARİS YAPI olarak yaratıcı, yenilikçi, değişim ruhu taşıyan mimari projeleri ile güven ve dürüstlük prensiplerinin doğrultusunda hareket ederek,’YÜKSELEN KALİTE’’nin öncüsü olmaya devam edeceğiz. (Ajans DORA)

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*