15-24 Mayıs tarihleri arasında “Muğla Tek Yürek” sloganıyla yola çıkılan Uçurtma Festivali, Muğla merkez, Menteşe, Bodrum, Milas, Yatağan, Marmaris, Kos ve Rodos’ta düzenlendi. Marmaris, Muğla bölgesinde 8.si düzenlenen festivale bu yıl ilk kez ev sahipliği yaptı. “1. Marmaris Uçurtma ile Farkındalık Festivali” adı verilen etkinliğin amacı engelleri gökyüzünde kaldırmak ve engelliler haftasında farkındalık yaratmak oldu.
Miyase Karlıova tarafından Muğla Valiliği, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde gerçekleştirilen etkinliğin Marmaris’te düzenlenen ayağına Marmaris Belediyesi, Mender, Bir İnsan, oteller, Koka Kola, Algida ve Pepsi destek verdi.

Mender Başkanı Şennur Ünlü festivalde şunları söyledi. “Bu bir farkındalık projesidir. Akülü tekerlekli sandalye şarj istasyonu projesidir. Engelsiz turizm projesidir. Engelli vatandaşlarımıza seyahat özgürlüğü tanımak ve engellerini aşma projesidir. Üzüldüğüm şey ise dernek olarak Marmaris’teki başta İlçe Milli Eğitim Müdiresi olmak üzere davetimize protokolden hiç kimsenin ilgi göstermemesi. Gelenlerin ayaklarına sağlık, gelmeyenlerinde canları sağolsun. Her canlı bir engelli adayıdır. Etkinliğe tam teşekküllü ambulans tahsis eden Beldibi Yücelen Hastanesi Baş Hekimi Op. Dr. Arif Süleyman Hatay’a ve Hastane Müdürü Galip Afşar’a çok teşekkür ederim. Sağolsunlar varolsunlar.”

Festival 24 Mayıs Pazar günü, Türkmenistan Parkı’nda gerçekleşti. Saat 10.00’dan 17.00’a kadar devam eden etkinlikte profesyonel uçurtmacılar da hünerlerini sergiledi. Çeşitli yarışmaların yanısıra Palyaço Murat ve Mandrake Kemal çocuklar için gösteri sundu. Çocukların unutulmaz bir gün geçirdiği etkinlikte Marmaris Türk Halk Müziği Korosu da mini bir konser verdi. Ayrıca katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

 

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*