Ege Rallisi’nde Saniyeler Konuştu

0
356

Büyük çekişmeye sahne olan 2015 Türkiye Ralli Şampiyonası takviminin ilk yarışı olan Ege Rallisi’nin startı, geçtiğimiz günlerde Forum Bornova AVM önünde düzenlenen törenle verildi. İlk gün ekipler Beyler ve Gödence etaplarını ikişer kez geçtikten sonra akşam saatlerinde de Ülkü Yarış Pisti Özel Seyirci Etabı’nda günü sonlandırdılar.

İlk etabı Murat Bostancı’nın 4 saniye önünde geçen Yağız Avcı, genel klasman liderliğini ikinci etap sonuna da taşıdı. Bu yıl ulusal şampiyonada Neo Motorspor takımı adına Peugeot 207 S2000 ile yarışacak Avcı-Gücenmez ikilisi, ilk kez Perşembe günü test ettikleri otomobille sezona hızlı bir giriş yapmış oldu. Üçüncü etapla birlikte geçen sezonun şampiyonu Bostancı-Vatansever ikilisi liderliği devraldı ve ilk gün sonunda servis alanına rakiplerinin 9.6 saniye önünde gitti. Genel klasmanda ilk günü üçüncü sırada kapatansa Peugeot 207 S2000 ile yarışan bir başka pilot Ahmet Burkay oldu. Ancak Avcı ile Burkay arasında henüz ilk günden 1.5 dakikaya yakın bir fark açıldı. Burak Çukurova-Ünal Tezel’in genel klasman üçüncüsü oldukları rallide historic klasmanını, Bonus Unifree Parkur Racing’ten Fin ekip Hannu Pulkkinen-Juha Rahkonen kazandı.

Bu sezon 25.kez düzenlenen rallinin İki Çeker, Gençler ve RC4 klasmanında Castrol Ford Team Türkiye’den Buğra Banaz-Burak Erdener birinciliği elde ederken, Kadın pilotlar birinciliklerini uzun bir aradan sonra yarışmaya başlayan Deltasport takımından Burcu Çetinkaya-Çiçek Güney elde etti. RC3 sınıfında Renault Clio R3 ile Ali Gülan-Ahmet Yörük’ün birinci olduğu sezon galasında, N sınıfını ise Deltasport takımından Erkan Güral-Aras Dinçer kazandı.

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu yazınız!
Adınız

*